Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-19, 23:05 Autor: Monika Matuszkiewicz

59. KFPP: Wakacje z blondynką przy 10 w skali Beauforta. Hity wakacji w Opolu

Koncert „To już lato!” czyli wakacyjne, opolskie przeboje, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Koncert „To już lato!” czyli wakacyjne, opolskie przeboje, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
"To już lato, czyli wakacyjne opolskie przeboje" - to właśnie ten koncert kończy trzeci dzień 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Artyści polskiej sceny muzycznej, dzięki największym hitom wakacyjnym wprowadzą widzów w letni nastrój. Na scenie rozbrzmią zarówno przeboje energetyczne, jak i sentymentalne. Wśród gwiazd między innym: Katarzyna Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny, czy Olga Bończyk. Koncert poprowadzą Katarzyna Żak razem z Robertem Rozmusem.
Jednym z przebojów, jaki będzie można usłyszeć jest "10 w skali Beauforta" w wykonaniu Krzysztofa Iwaneczko. Jak zdradził w rozmowie z Radiem Opole utwór wykona w zupełnie nowej aranżacji, którą stworzył razem z orkiestrą Grzegorza Urbana.

- To jest według mojego pomysłu i nawet okazało się, że parę partii instrumentalnych, które wgrałem, uda się dzisiaj gdzieś przemycić. Jest to utwór dosyć leciwy, ale jak wiadomo, klasyka polskiej muzyki, dlatego trzeba ten dystans i pokorę zachować. Mam nadzieję, że zachowam, ale mam też w sobie dużą radość, ponieważ jest to pierwszy raz, kiedy mogę w takiej formie się zaprezentować i pokazać swoją twórczość.

Będzie także jeden z przebojów Czerwonych Gitar - "Wróćmy na jeziora", który wykona Ania Rusowicz.

- Myślę, że Grzegorz Urban stanął na wysokości zadania i zrobił piękne smyki. To jest taki szeroki aranż, który po prostu powoduje, że nam się chce wrócić na te jeziora, słyszymy te dźwięki, tych szumiących traw, te świtezianki, te wszystkie nimfy wodne. Ja postaram się być taką rusałką na scenie i zabrać wszystkich ludzi spragnionych wakacji nad jeziorem w podróż.

Dodajmy, że to nie jest ostatni dzień 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Przed nami jeszcze jutro (20.06) "Scena Alternatywna - Romantyczność". Tu pojawią się tacy artyści jak na przykład: Wolska, NELA oraz Noviki z gościnnym udziałem Skubasa i Buslava.
Krzysztof Iwaneczko
Ania Rusowicz

Zobacz także

2022-06-20, godz. 22:29, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Energia artystów spoza głównego nurtu na koniec festiwalu [ZDJĘCIA, FILM] Czwarty dzień 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu to koncert artystów, którzy tworzą poza głównym nurtem. W ramach koncertu 'Scena alternatywna - Romantyczność' wystąpili m.in. Hedone, KIWI, Nela, P.Unity czy String… » więcej 2022-06-20, godz. 18:06, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Scena alternatywna z podtekstem romantycznym w strugach deszczu [ZDJĘCIA] Od ulewnego deszczu rozpoczęły się próby do ostatniego festiwalowego koncertu. 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki zakończy koncert 'Scena Alternatywna - Romantyczność'. » więcej 2022-06-20, godz. 00:22, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Upalna noc i gorące piosenki. "To już lato" na finał niedzieli w amfiteatrze [DUŻO ZDJĘĆ] Już możemy narzekać na upały, albo przypomnieć sobie wakacyjne hiy. I taki koncert 'To już lato!, czyli wakacyjne opolskie przeboje' zagościł w amfiteatrze i wprawił w doskonały nastrój zgromadzoną tu publiczność. W koncercie… » więcej 2022-06-19, godz. 23:30, Wiadomości z regionu 59. KFPP: Magdalena Meg Krzemień wygrała Debiuty 2022! Znacie ją z Radia Opole [ZDJĘCIA] Magdalena Meg Krzemień zwyciężyła w konkursie Debiutów 59. KFPP w Opolu. To do niej powędrowała nagroda Karolinki im. Anny Jantar. Artystka wystąpiła w amfiteatrze z piosenką 'Od dzisiaj'. Dodajmy, że Meg Krzemień była prowadzącą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »