Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-17, 14:15 Autor: Katarzyna Zawadzka

59. KFPP. Na ludową nutę! Próby generalne przed "Folkowym Opolem"

Próba do koncertu "Folkowe Opole", 59. KFPP [fot. Maciej Marciński]
Próba do koncertu "Folkowe Opole", 59. KFPP [fot. Maciej Marciński]
Przed południem w opolskim amfiteatrze rozpoczęły się próby generalne przed 59. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu. W koncercie "Folkowe Opole" na scenie pojawią się między innymi Golec uOrkiestra, Zakopower, Halina Mlynkova, Enej czy Future Folk. W opolskim amfiteatrze praca wre także w garderobie, gdzie prasowane są sceniczne stroje dla artystów.
Zespół Tulia zadebiutował na scenie amfiteatru w 2018 roku. Artystki wystąpiły wtedy w tradycyjnych strojach ludowych, które ważyły około 7 kilogramów. - Cztery lata temu występowałyśmy w tych strojach, czyli wełniakach. Od tamtej pory co chwilę mamy inne kreacje. Teraz już wiemy, że Opole jest zawsze gorące, więc postanowiłyśmy uszyć trochę lżejsze sukienki - mówi Tulia Biczak.

- Te kreacje będą przepiękne - mówi Dominika Siepka. - Zachęcamy do oglądania, bo naprawdę będzie na co popatrzeć. Będą zielone w piękne góralskie kwiaty z kierpcami na nogach - dodaje.

O sceniczną prezencję dbają także bracia Golec. - Wiadomo, że trzeba prezentować się godnie na tej scenie - mówi Paweł Golec. - My zawsze szyjemy sobie własnym sumptem różne kostiumy, żeby były oryginalne nawiązujące do naszej stylistyki. To jest bardzo ważny dla nas element, który musi być godnie pokazany na scenie - dodaje.

Koncert "Folkowe Opole" startuje o godz. 22:45, a pierwszy koncert dzisiejszego wieczoru to: "Od Opola do Opola. Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje!".
Tulia Biczak i Dominka Siepka z zespołu Tulia
Paweł Golec

Zobacz także

2022-06-17, godz. 19:33, Wiadomości z regionu Groszowy Most "Festiwalowy" otwarty! [ZDJĘCIA] Most Festiwalowy został otwarty! Można nim przekroczyć Młynówkę w Opolu i udać się prosto do amfiteatru. Mowa oczywiście o Moście Groszowym, który na czas 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki zmienił swój wygląd. Zorganizowano… » więcej 2022-06-17, godz. 18:00, Kultura i rozrywka 59. KFPP: próby generalne przed koncertem pełnym legendarnych przebojów! [FILM, ZDJĘCIA] Dzień w opolskim amfiteatrze upływa pod znakiem prób generalnych przed 59. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu. Po 'Folkowym Opolu' przyszedł czas na przygotowania do koncertu 'Od Opola do Opola. Największe gwiazdy. Legendarne… » więcej 2022-06-17, godz. 16:00, Kultura i rozrywka W Opolu czuć już atmosferę festiwalową. Nie brakuje tzw. imprez towarzyszących W stolicy regionu czuć już atmosferę festiwalową. To nie tylko okolicznościowy wystrój miasta, ale też wydarzenia, które ruszają dziś (17.06) na kilka godzin przed rozpoczęciem 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Pierwszą… » więcej 2022-06-17, godz. 13:20, Wiadomości z regionu 59. KFPP: orkiestra Grzegorza Urbana zgłasza gotowość do święta polskiej muzyki. Zagra w niej 45 muzyków Bez niej Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki nie byłby aż tak widowiskowy i głośny. Mowa o kilkudziesięcioosobowej orkiestrze, która już od wtorku (14.06) ćwiczy razem z artystami w opolskim amfiteatrze. W tym roku orkiestra będzie… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »