Radio Opole » Specjalne serwisy Radia Opole » Інтерв'ю - wywiady » Kwiaty przeciw wojnie - historia Oksany Savchuk
2024-02-26, 13:40 Autor: Oleksandra Piasta

Kwiaty przeciw wojnie – historia Oksany Savchuk

Kwiaty przeciw wojnie – historia Oksany Savchuk
Oksana przeprowadziła się do Polski jeszcze przed rozpoczęciem wojny na Ukrainie. Tutaj urodziła dzieci i zaczęła działalność kreatywną, tworząc gigantyczne sztuczne kwiaty do dekoracji wnętrz. Kiedy Rosja rozpoczęła wojnę na pełną skalę w jej rodzinnym kraju, Oksana postanowiła przekształcić swoją twórczość w pomoc walczącej Ukrainie. Swoje kwiaty sprzedaje w ramach darowizn na rzecz Sił Zbrojnych lub uchodźców.

Оксана переїхала до Польщі ще до початку війни в Україні. Тут народила дітей і почала займатися творчістю, створювати гігантські штучні квіти для інтер’єру. Коли ж росія розпочала повномасштабну війну в її рідній країні, Оксана вирішила трансформувати свою творчість у допомогу воюючій Україні. Свої вироби реалізує за донати для ЗСУ або біженців.

Zobacz także

2024-07-03, godz. 10:49 "Od początku wojny wraz z przyjaciółmi zebraliśmy ponad milion hrywien dla ukraińskiego wojska" - historia Ksenii… Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainie Ksenia i jej podobnie myślący przyjaciele zebrali ponad 1 000 000 UAH na pomoc ukraińskim siłom zbrojnym. Dziewczyna… » więcej 2024-06-26, godz. 10:47 «Po raz pierwszy w życiu znalazłem się w kraju który jest w stanie wojny» - Światosław Rojewski o wyprawach na… Wolontariusz Światosław Rojewski z Opola gościem „Ukraińskiego akcentu”. Opowiedział nam o swoich wyprawach na walczącą Ukrainę i przekazywanej pomocy… » więcej 2024-06-05, godz. 13:13 «Moi rodzice mieszkają na terenach okupowanych przez Rosjan» - historia Zoji Khakimovej Zoja pochodzi z Donbasu, do Polski przyjechała po rozpoczęciu działań wojennych na wschodniej Ukrainie w 2014 roku. Jej najbliżsi ludzie żyją pod okupacją… » więcej 2024-05-23, godz. 10:23 «Wiem, czym jest wojna i jaki los spotyka naszych żołnierzy» - historia Ruslany Matyuninej Rodzina Ruslany wie z pierwszej ręki, jak wygląda wojna. W 2014 roku, kiedy Rosja dopiero rozpoczynała okupację Ukrainy, w obwodzie ługańskim zginął jej… » więcej 2024-05-19, godz. 11:32 «Nie uciekłam z powodu eksplozji, nie ewakuowałam się, wiadomość o wojnie otrzymałam w autobusie» - historia Natalii… Natalia planowała „podbić świat”, pracować w różnych krajach i rozwijać się. Jednak wojna zniszczyła jej plany. Wiadomość o wojnie dziewczyna otrzymała… » więcej 2024-05-06, godz. 11:01 «W pociągu ewakuacyjnym kazano nam wszystkim usiąść na podłodze, a dzieci ukryć pod stołami» - Historia Nadiji… Nadija przyjechała do Opola z Odessy. Uciekła pierwszego dnia wojny po trafieniu rakietą w pobliżu jej wieżowca. Początkowo dziewczyna wraz z synem mieszkała… » więcej 2024-04-23, godz. 12:07 «Gdy uciekałyśmy z miasta, zabrałyśmy ze sobą jedynie psa, skrzypce i butelkę wody» - historia Sofii Hromovej Sofia przyjechała do Opola z Charkowa. Od początku wojny, podobnie jak teraz, jej rodzinne miasto jest pod ciągłym ostrzałem okupantów. Gdy uciekały z niego… » więcej 2024-04-15, godz. 10:59 «Udało mi się powiedzieć ojcu, że wkrótce zostanie dziadkiem, ale potem zaginął na wojnie» - Historia Yulii Z… Ojciec Yulii pracował w Polsce ponad 8 lat, ale gdy na Ukrainie wybuchła wojna, natychmiast wrócił, by bronić swojego kraju. Po jednej z misji bojowych w… » więcej 2024-04-12, godz. 13:03 «Apelujemy do wszystkich kandydatów żeby przekazali swoi banery na front» - Ola Czarnecka Po aktywnej kampanii wyborczej w miastach i wsiach Polski pozostało wiele banerów i plakatów kandydatów do samorządów lokalnych. Zgodnie z prawem uczestnicy… » więcej 2024-04-09, godz. 10:51 «Temat migracyjny jest wart opracowania literackiego», - Ryszard Kupidura o książkach «Mój 1 i 101 dzień w Pols… W najbliższy weekend w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się prezentacja książek w ramach konkursu literackiego „Mój 1 i 101 dzień w Polsce”… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »