Radio Opole » Specjalne serwisy Radia Opole » Інтерв'ю - wywiady » „Na pewno napiszemy o Zwycięstwie w naszej gazecie”…
2023-02-10, 13:08 Autor: Oleksandra Popenko

„Na pewno napiszemy o Zwycięstwie w naszej gazecie” – historia Natalii Kaliniczenko

„Na pewno napiszemy o Zwycięstwie w naszej gazecie” – historia Natalii Kaliniczenko
Dziennikarka Natalia Kaliniczenko mieszka w obwodzie Sumskim, 7 kilometrów od granicy z Rosją. Od wielu lat jest redaktorem lokalnej gazety. Publikacja ta jest niemal jedynym źródłem informacji dla mieszkańców odległych wiosek. Natalia opowiedziała, jak jej redakcja pracowała w mieście otoczonym przez wroga oraz jak działa teraz, pod codziennym ostrzałem z Rosji.

Журналістка Наталія Калініченко мешкає на Сумщині, за 7 кілометрів від кордону з росією. Вона вже багато років є редакторкою місцевої газети. Саме це видання є чи не єдиним джерелом інформації для мешканців віддалених сіл. Наталія розповіла, як вдавалося працювати в оточеному ворогом місті. І як працюється зараз, під щоденними обстрілами з боку Росії.

Zobacz także

2023-05-24, godz. 14:00 Oleksandra Altufieva i Piotr Malinowski o legalizacje pobytu w Polsce dla obywateli Ukrainy Карти побиту для біженців з України. Хто може оформити карту побиту і за яких умов? Як довго… » więcej 2023-05-22, godz. 10:40 "Ma 12 lat i pomaga armii ukraińskiej" - historia Sofijki / Софійці усього 12 років, але вона… Sofijka ma 12 lat, dziewczyna wierzy, że zwycięstwo Ukrainy jest wspólną sprawą każdego Ukraińca. Z koralików robi różne bransoletki, naszyjniki i breloczki… » więcej 2023-05-17, godz. 13:47 "Udałо się jej zrealizować w rękodziele" - Historia Wiktorii Sorokinej / "Реалізувала себе в творчості"… Wiktoria przyjechała spod Mikołajowa. Porzuciła ojczyznę dla bezpieczeństwa i spokoju dzieci. Razem z córkami Wiktoria już od ponad roku mieszka przy kościele… » więcej 2023-05-15, godz. 14:13 "Rozwija w Polsce talenty swoich dzieci i pomaga ukraińskim żołnierzom" - historia Iryny Kurtyak / "Розвиває… Iryna musiała porzucić we Lwowie swój dom i pracę. Decyzja o wyjeździe do bezpiecznej Polski zapadła w rodzinie po tym, jak trójka jej dzieci stała się… » więcej 2023-05-12, godz. 12:25 Noc muzeów w Kluczborku / Ніч музеїв в Ключборку Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku zaprasza już w najbliższą sobotę na szaleństwo Nocy muzeów. W tegorocznej edycji większość wydarzeń związanych… » więcej 2023-05-08, godz. 14:59 "Sprzedajemy piękności za donaty" - historia Svitlany i Tatiany / "Продаємо гарні речі за донати"… Wolontariuszki Svitlana i Tatiana robią na drutach ciepłe skarpetki dla ukraińskich żołnierzy. Zimą przekazują na front 'ciepłe' paczki ze skarpetkami… » więcej 2023-04-28, godz. 13:01 Historia Nadii Nazarian / Історія Надії Назаріан Nadia przyjechała do Polski do pracy 4 lata temu. W tamtym czasie nie miała możliwości godnie zarabiać na Ukrainie. W Polsce Nadia zrozumiała, że chce tu… » więcej 2023-04-19, godz. 16:00 Nieustannie pomaga Ukraińcom, którzy uciekają przed wojną - historia Viktorii Feshchuk-Bieniewskiej/ Постійно… Viktoria Feshchuk-Bieniewska przyjechała do Polski jeszcze przed wojną na Ukrainie, w wieku 16 lat. Tutaj uczyła się i pracowała a z początkiem wojny zaczęła… » więcej 2023-04-14, godz. 12:14 "Kocham Ukrainę i wracam do domu" - historia Sabiny Pushkarevej / "Люблю Україну і повертаюся до… Sabina Pushkarova przyjechała do Polski wraz z synem na początku wojny na Ukrainie. Tutaj przeżyli ponad rok. Sabina pracowała w różnych miejscach, zajmowała… » więcej 2023-04-07, godz. 11:00 "Wkładam swoją duszę i dobrą energię w moje babeczki" - historia Oleny Suhovetskiej/ "Вкладаю свою душу… Jaka jest recepta idealnych wielkanocnych wypieków oraz jak stworzyć niezwykłe babeczki, które wyglądają jak małe dzieła sztuki? O tym w przeddzień Wielkanocy… » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »