Radio Opole » Specjalne serwisy Radia Opole » Інтерв'ю - wywiady » „Uczę uchodźców, aby mieli możliwość realizacji…
2022-12-08, 16:24 Autor: Oleksandra Popenko

„Uczę uchodźców, aby mieli możliwość realizacji się w nowym kraju” – historia Yulii Kotyk

„Uczę uchodźców, aby mieli możliwość realizacji się w nowym kraju” – historia Yulii Kotyk
Yulia Kotyk przeniosła się do Polski na krótko przed rozpoczęciem wojny. W Opolu zdobyła wykształcenie biznesowe i otworzyła własny biznes - salon kosmetyczny. Kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, a tysiące uchodźców zostało zmuszonych do ucieczki do Polski, Julia wyciągnęła pomocną dłoń do rodaków. Gościła w swoim domu przymusowych migrantów i pomagała im znaleźć zatrudnienie w branży kosmetycznej. Dziś 80% pracowników jej salonu to uchodźcy z Ukrainy.
Юлія Котик переїхала до Польщі незадовго до початку війни. В Ополі вона здобула бізнесову освіту і відкрила власну справу - салон краси. Коли ж росія напала на Україну, і тисячі біженців були змушені тікати до Польщі, Юлія простягнула руку допомоги своїм співвітчизникам. Вона приймала у себе вдома вимушених переселенців і допомагала їм з працевлаштуванням у сфері краси. На сьогодні в її салоні 80% працівниць - це біженки з України.

Zobacz także

2023-02-08, godz. 13:36 Kiedy na Ukrainie wybuchła wojna, skupiła się na pomocy rodakom - historia Iryny Melnychuk Iryna Melnychuk przeniosła się z Ukrainy do Polski przed rozpoczęciem wojny. Na Ukrainie zajmowała się prowadzeniem własnej firmy, a w Polsce zaczęła pracować… » więcej 2023-01-31, godz. 09:23 Ukraiński żołnierz „Żeglarz” o sytuacji w okolicach Bachmutu Najgorętszym miejscem na mapie Ukrainy pozostaje Bachmut i jego okolice. Od kilku tygodni ukraińskie wojsko bohatersko broni miasta i stawia opór hordom Putina… » więcej 2023-01-28, godz. 10:45 „Nawet dziewięć godzin siedzimy w piwnicy" - Ukrainka opowiedziała o tym, w jakich warunkach leczone są dzieci w… Młoda matka Olena wraz z pięcioletnią córką przebywa w jednym ze szpitali dziecięcych w centralnej części Ukrainy. Do linii frontu jest stamtąd jakieś… » więcej 2023-01-27, godz. 08:48 Może kontynuować swoją pracę naukową - historia Nadii Kowalskiej Nadia Kowalska pracowała jako naukowiec w Kijowie, gdzie prowadziła eksperymenty z roślinami. Wraz z początkiem wojny koledzy z Opola zaprosili Nadię do Polski… » więcej 2023-01-24, godz. 09:39 Pomaga rodakom w nauce języka polskiego i tworzy zmysłowe obrazy - historia Julii Datchenko Julia Datchenko, matka czwórki dzieci, naukowiec, mistrz sztuki ludowej, przyjechała do Polski wraz z początkiem wojny na Ukrainie. Pomaga rodakom w nauce języka… » więcej 2023-01-23, godz. 10:18 Uciekła z okupowanego Gostomelu, a potem wróciła, by ratować innych Kiedy zaczęła się wojna, Larisa Drozdova była w miejscu pracy. Zatrudniona jest przy produkcji samolotów Antonow. Rosjanie ostrzelali lotnisko, na którym… » więcej 2023-01-03, godz. 14:50 Witalij Małeckij burmistrz Krzemieńczuka o życiu miasta w cieniu wojny Krzemieńczuk to duże miasto przemysłowe w centralnej części Ukrainy znajdujące się obecnie ok. 200 km od linii frontu. Od początku wojny w mieście znalazły… » więcej 2022-12-22, godz. 13:08 Ukraiński żołnierz pokazał, co dzieje się na froncie Ukrainiec Serhiy kilka lat pracował w Polsce. Jednak gdy Rosja napadła na Ukrainę, porzucił pracę w Europie i wrócił do domu. Od początku wojny Serhiy… » więcej 2022-12-21, godz. 12:45 Znak przyjaźni ukraińsko-polskiej - historia Wasyla Dżochy Ukraińcy postawili w Opolu pamiątkowy znak przyjaźni ukraińsko-polskiej. Autorem projektu jest 65-letni winnicki trener boksu Wasyl Dżoga. Przyjechał on… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »