Radio Opole » Specjalne serwisy Radia Opole » Інтерв'ю - wywiady » „Uczę uchodźców, aby mieli możliwość realizacji…
2022-12-08, 16:24 Autor: Oleksandra Popenko

„Uczę uchodźców, aby mieli możliwość realizacji się w nowym kraju” – historia Yulii Kotyk

„Uczę uchodźców, aby mieli możliwość realizacji się w nowym kraju” – historia Yulii Kotyk
Yulia Kotyk przeniosła się do Polski na krótko przed rozpoczęciem wojny. W Opolu zdobyła wykształcenie biznesowe i otworzyła własny biznes - salon kosmetyczny. Kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, a tysiące uchodźców zostało zmuszonych do ucieczki do Polski, Julia wyciągnęła pomocną dłoń do rodaków. Gościła w swoim domu przymusowych migrantów i pomagała im znaleźć zatrudnienie w branży kosmetycznej. Dziś 80% pracowników jej salonu to uchodźcy z Ukrainy.
Юлія Котик переїхала до Польщі незадовго до початку війни. В Ополі вона здобула бізнесову освіту і відкрила власну справу - салон краси. Коли ж росія напала на Україну, і тисячі біженців були змушені тікати до Польщі, Юлія простягнула руку допомоги своїм співвітчизникам. Вона приймала у себе вдома вимушених переселенців і допомагала їм з працевлаштуванням у сфері краси. На сьогодні в її салоні 80% працівниць - це біженки з України.

Zobacz także

2023-03-24, godz. 12:19 Wywiozła troje dzieci z okupowanej Chersońszczyzny - historia Kateryny Kuzniecowej / "Вивезла трьох дітей… Wielodzietna rodzina Kuzniecowych przez osiem lat budowała dom swoich marzeń a gdy tylko zaczęli w nim mieszkać, do ich kraju przyszli okupanci. Matce z trójką… » więcej 2023-03-22, godz. 13:26 Olesya Leonowa - "Nie miałam czasu się bać" / Олеся Леонова – «Мені ніколи було боя… Schronisko "Przyjaciel" w Dnieprze - to nie tylko schronisko dla zwierząt; to miejsce, gdzie pomaga się najsłabszym. Tutaj opiekują się kotkami-inwalidami… » więcej 2023-03-17, godz. 13:10 Natalia Kuptsowa - kobieta z ciekawym charakterem Natalia Kuptsowa przyjechała do Polski 5 miesięcy po wybuchu wojny. Kobieta nie chciała zostawiać rodzinnego domu i uważała, że są tacy Ukraińcy, którym… » więcej 2023-03-10, godz. 12:39 Oleksandra Altufieva - kobieta ze skrzydłami Na początku wojny na Ukrainie, Oleksandra, która w tym czasie już parę lat mieszkała w Opolu, zjednoczyła wokół siebie nieobojętnych i aktywnych ludzi… » więcej 2023-03-03, godz. 15:46 Wychowuje cztery córki i pomaga rodakom w rozwiązywaniu problemów z prawem - historia Olesi Kalnichenko Mama czwórki dzieci, prawniczka z Kijowa, Olesia Kalnichenko, jak tysiące Ukrainek znalazła schronienie w Polsce. Tutaj kobieta pomaga rodakom w rozwiązywaniu… » więcej 2023-02-10, godz. 13:08 „Na pewno napiszemy o Zwycięstwie w naszej gazecie” – historia Natalii Kaliniczenko Dziennikarka Natalia Kaliniczenko mieszka w obwodzie Sumskim, 7 kilometrów od granicy z Rosją. Od wielu lat jest redaktorem lokalnej gazety. Publikacja ta jest… » więcej 2023-02-08, godz. 13:36 Kiedy na Ukrainie wybuchła wojna, skupiła się na pomocy rodakom - historia Iryny Melnychuk Iryna Melnychuk przeniosła się z Ukrainy do Polski przed rozpoczęciem wojny. Na Ukrainie zajmowała się prowadzeniem własnej firmy, a w Polsce zaczęła pracować… » więcej 2023-01-31, godz. 09:23 Ukraiński żołnierz „Żeglarz” o sytuacji w okolicach Bachmutu Najgorętszym miejscem na mapie Ukrainy pozostaje Bachmut i jego okolice. Od kilku tygodni ukraińskie wojsko bohatersko broni miasta i stawia opór hordom Putina… » więcej 2023-01-28, godz. 10:45 „Nawet dziewięć godzin siedzimy w piwnicy" - Ukrainka opowiedziała o tym, w jakich warunkach leczone są dzieci w… Młoda matka Olena wraz z pięcioletnią córką przebywa w jednym ze szpitali dziecięcych w centralnej części Ukrainy. Do linii frontu jest stamtąd jakieś… » więcej 2023-01-27, godz. 08:48 Może kontynuować swoją pracę naukową - historia Nadii Kowalskiej Nadia Kowalska pracowała jako naukowiec w Kijowie, gdzie prowadziła eksperymenty z roślinami. Wraz z początkiem wojny koledzy z Opola zaprosili Nadię do Polski… » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »