Radio Opole » Aktualności historyczne » Aktualności historyczne » Radio Opole wśród nagrodzonych. Wojewoda przyznał…
2023-02-09, 11:08 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Radio Opole wśród nagrodzonych. Wojewoda przyznał statuetki za "Patriotyzm w Myśli i Działaniu"

Wojewoda przyznał statuetki za "Patriotyzm w Myśli i Działaniu" [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Wojewoda przyznał statuetki za "Patriotyzm w Myśli i Działaniu" [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Wojewoda przyznał statuetki za "Patriotyzm w Myśli i Działaniu" [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Wojewoda przyznał statuetki za "Patriotyzm w Myśli i Działaniu" [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Wojewoda przyznał statuetki za "Patriotyzm w Myśli i Działaniu" [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Wojewoda przyznał statuetki za "Patriotyzm w Myśli i Działaniu" [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Radio Opole docenione. Po raz pierwszy w historii wojewoda opolski podsumował wydarzenia, projekty i inicjatywy patriotyczne zrealizowane w ubiegłym roku przez Opolski Urząd Wojewódzki. Podczas uroczystości w sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego OUW wojewoda przyznał nagrody "Nasza Niepodległa Opolszczyzna" za "Patriotyzm w Myśli i Działaniu". Statuetki trafiły do przedstawicieli oświaty, mediów i instytucji, w tym między innymi dla Radia Opole.
- To jest forma docenienia tych wszystkich, którzy naprawdę przyczynili się do tego, że te uroczystości wypadły tak powinny. To podziękowanie dla wojska, ale też dla innych zaangażowanych w całe zaplecze logistyczne przygotowania takiej uroczystości. To również podziękowania i statuetka specjalna dla mediów województwa opolskiego, tych najbardziej zaangażowanych - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

Za działania na rzecz szerzenia patriotyzmu wojewoda wyróżnił trzy najbardziej aktywne redakcje. W tym gronie znalazło się Radio Opole, a także TVP3 Opole i Nowa Trybuna Opolska.

- Nasza redakcja internetowa oraz dziennikarze uczestniczyli w akcji wspólnego śpiewania hymnu - mówi Piotr Wojtowicz, prezes Radia Opole. - To wydarzenie miało miejsce 11 listopada i znalazło duże odzwierciedlenie, jeżeli chodzi o zainteresowanie wśród naszych widzów i słuchaczy. A dlaczego widzów? Bo Radio Opole to już nie tylko to, co państwo słyszą w radiu, ale też to co państwo oglądają na stronie internetowej. A szczególnie filmik wzbudził dużo zainteresowanie. To pokazuje, że jest chyba znowu powolna moda na to co nazywamy patriotyzmem. Dzisiaj patriotyzm to jest społeczeństwo obywatelskie, postawa obywatelska.

Za organizację konkursów pieśni patriotycznej w kategorii lider została nagrodzona Beata Primke, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu. - W tym roku odbył się 18. konkurs i gdyby nie pandemia byłaby to już jego 20. edycja. Młodzież przede wszystkim sięga do współczesnych utworów młodych wykonawców i to, co słyszeliśmy podczas dzisiejszej uroczystości w urzędzie, to również utwory, które nie są takimi utworami pospolitymi, tylko wyszukanymi.

Wśród samorządowców wyróżnionych za udział w projekcie "Pod Biało-czerwoną" był Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu. - W ostatnim czasie uruchomiliśmy "Przystanek Niepodległa", gdzie co tydzień mamy nowe wystawy - mówi. - Brzeg wpisuje się dokładnie we wszystkie wydarzenia takie, które czcimy my jako Polacy o charakterze patriotyczno-religijnym. Jesteśmy też w tym liderem dlatego, że stale pamiętamy o tych wydarzeniach. Myślę, że pomaga nam w tym to, że mamy też miasto garnizonowe.

Wydarzeniu w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim towarzyszył występ artystyczny młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 5 w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia w Opolu.

Zobacz także

2024-09-27, godz. 01:00 Kalendarium historyczne 27 września » więcej 2024-09-26, godz. 18:15 Marcin Napiórkowski powołany na dyrektora Muzeum Historii Polski Ministra kultury i dziedzictwa narodowego Hanna Wróblewska powołała doktora habilitowanego Marcina Napiórkowskiego na stanowisko dyrektora Muzeum Historii… » więcej 2024-09-26, godz. 18:00 5 lat temu zmarł Jacques Chirac, były prezydent i premier Francji 5 lat temu, 26. września 2019 roku, zmarł Jacques Chirac, w latach 1995-2007 prezydent Francji, wcześniej dwukrotny premier, a także mer Paryża. Przez 45… » więcej 2024-09-26, godz. 11:00 Powstanie "Wirtualne Muzeum Książąt Lubomirskich" Politechnika Lubelska we współpracy z Fundacją Książąt Lubomirskich stworzy "Wirtualne Muzeum Książąt Lubomirskich". Dzięki temu zbiory jednej z najlepszych… » więcej 2024-09-26, godz. 11:00 Od dzisiaj (26.09) długi urodzinowy weekend Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie (DŹWIĘK) Koncerty, autorskie oprowadzania, noc filmowa, debata i warsztaty dla dzieci - to atrakcje, jakie przygotowało Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie… » więcej 2024-09-26, godz. 01:00 Kalendarium historyczne 26 września » więcej 2024-09-25, godz. 14:00 Otwarcie wystawy poświęconej Tuskulanom, gdzie ginęli między innymi żołnierze AK "Wysłuchaj mojej historii" to tytuł wystawy, którą od dziś (25.09) można oglądać w Parku pamięci w wileńskich Tuskulanach. 28 września 1944 roku służby… » więcej 2024-09-25, godz. 11:00 85 lat temu Luftwaffe przeprowadziła nalot dywanowy na Warszawę 85 lat temu, 25 września 1939 roku, Luftwaffe przeprowadziła nalot dywanowy na Warszawę. Był to pierwszy w historii II wojny światowej nalot dywanowy na europejską… » więcej 2024-09-25, godz. 10:00 W Kwaterze Polskiej w Ponarach odbędą się Uroczystości Ponarskie z udziałem Wojska Polskiego W Kwaterze Polskiej w podwileńskich Ponarach odbędą się dziś (25.09) Uroczystości Ponarskie z udziałem Wojska Polskiego. W tym miejscu w czasie drugiej… » więcej 2024-09-25, godz. 09:00 W Wilnie odsłonięto tablicę poświęconą polskim Sprawiedliwym wśród Narodów Świata W Zespole Parku Pamięci w Tuskulanach w Wilnie odsłonięto w poniedziałek tablicę poświęconą rodzinie Antonowiczów. Instytut Jad Waszem w Jerozolimie uhonorował… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »