2022-04-07, 10:18 Autor: Mariusz Chałupnik

Odra Opole podzieliła się punktami z Górnikiem Polkowice

Odra Opole [fot. Maciej Marciński]
2022-04-06, 20:49 Autor: Mariusz Chałupnik
Do szczęścia zabrakło 120 sekund. Odra Opole podzieliła się punktami z Górnikiem Polkowice
W zaległym spotkaniu 25. kolejki Fortuna 1. ligi Odra Opole zremisowała z Górnikiem Polkowice 1:1. Opolanie bramkę stracili w doliczonym czasie gry.
Początek meczu należał do gości, ale nie byli oni w stanie zagrozić bramce Odry. Opolanie groźnie zaatakowali w 15. minucie, gdy pięknie z dystansu przymierzył Maciej Wróbel. Odra po tej sytuacji miała rzut rożny, po którym znów było niebezpiecznie w polu karnym Górnika i ponownie umiejętnościami musiał popisać się Jakub Szymański. Piłkę po odbiciu bramkarza gości przejął jednak Dawid Czapliński, który zwiódł obrońcę, a ten ratował się faulem. Uczynił to jednak w „szesnastce” i arbiter podyktował rzut karny. Na gola w 18. minucie zamienił go pewnym uderzeniem Tomas Mikinic.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się wiele, choć kilka akcji Odry mogło się podobać. Brakowało w nich jednak wykończenia. Po pierwszej połowie opolanie prowadzili 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch szans opolskiej młodzieży. Najpierw z daleka blisko bramki strzelił Antoni Klimek, a następnie pojedynek sam na sam z Szymańskim przegrał Wróbel. Goście próbowali przejąć inicjatywę, ale groźnie kontrowała Odra. Bliski szczęścia był między innymi Konrad Nowak, ale znów dobrze interweniował bramkarz Górnika.

Na kolejną groźną sytuację ze strony Odry kibice musieli czekać do 84. minuty. Strzał Mikinica z 12 metrów obronił nogami Szymański.

Gdy wydawało się, że opolanie zainkasują kolejne trzy punkty, to w doliczonym czasie gry wyrównał Mateusz Piątkowski. Odra-Górnik 1:1.

- Cały mecz mamy pod kontrolą, stwarzamy sobie sytuacje - mówi kapitan Odry Mateusz Kamiński. - Może gra nie była piękna, ale skuteczna. Dużo walki. W ostatniej minucie, zamiast grać jak przez cały mecz, to robimy prostą stratę i w efekcie dwa punkty.

Po rozegraniu 26 spotkań Odra ma na swoim koncie 37 punktów. Opolanie awansowali na ósme miejsce w tabeli, do strefy barażowej tracą trzy punkty.

Następny mecz Odra rozegra w niedzielę (10.04) w Katowicach z GKS-em.

Kronika sportowa Radia Opole

2024-09-26, godz. 19:08 PP - Radomiak po dogrywce awansował do 2. rundy Amerykanin Jack Draper będzie rywalem Huberta Hurkacza w 1/8 finału tenisowego turnieju ATP 500 w Tokio. » więcej 2024-09-26, godz. 19:06 Wojciech Szczęsny ma zostać piłkarzem Barcelony [DŹWIĘK] Miesiąc temu poinformował o zakończeniu kariery, teraz ma zagrać w Barcelonie. » więcej 2024-09-26, godz. 19:01 ATP w Tokio - Draper rywalem Hurkacza w 1/8 finału Amerykanin Jack Draper będzie rywalem Huberta Hurkacza w 1/8 finału tenisowego turnieju ATP 500 w Tokio. » więcej 2024-09-26, godz. 18:59 WTA w Pekinie - Japonka Uchijima rywlką Linette w drugiej rundzie Japonka Moyuki Uchijima będzie rywalką Magdy Linette w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 w Pekinie. » więcej 2024-09-26, godz. 17:59 PP - ŁKS w 2. rundzie Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego awansowali do 2. rundy rozgrywek o Puchar Polski. » więcej 2024-09-26, godz. 17:50 Ekstraliga - Chomski nie jest już trenerem Stali Stanisław Chomski nie jest już trenerem żużlowców ebut.pl Stali Gorzów Wielkopolski. Decyzja o zakończeniu współpracy z 67-letnim szkoleniowcem zapadła… » więcej 2024-09-26, godz. 17:47 NBA - Derrick Rose zakończył karierę Najbardziej wartościowy zawodnik koszykarskiej ligi NBA w sezonie 2010/2011 - Derrick Rose zakończył karierę. » więcej 2024-09-26, godz. 17:44 Chorwacja - Bjelica trenerem Dinama Zagrzeb Znany z trenowania między innymi Lecha Poznań Nenad Bjelica będzie nowym szkoleniowcem piłkarzy Dinama Zagrzeb. Mistrz Chorwacji występuje w bieżącym sezonie… » więcej 2024-09-26, godz. 17:42 PP - Zagłębie po karnych w II rundzie Piłkarze Zagłębia Lubin awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski. W pierwszej rundzie 'Miedziowi' dopiero po konkursie rzutów karnych wyeliminowali na wyjeździe… » więcej 2024-09-26, godz. 17:39 MŚ - Reprezentacja Polski w Ballerup bez Darii Pikulik Polski Związek Kolarski podał skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata na torze, które odbędą się w dniach 16-20 października w Ballerup koło… » więcej