Radio Opole » Kronika sportowa Radia Opole
2022-03-16, 09:09 Autor: Grzegorz Frankowski

Skra Bełchatów wygrywa w Kędzierzynie-Koźlu

Druga porażka ZAKSY w rozgrywkach PlusLigi. Skra Bełchatów wygrywa w Kędzierzynie-Koźlu w czterech setach
W klasyku PlusLigi siatkarze Grupy Azoty ZAKSA w zaległym meczu z 18. kolejki rozgrywek przegrali we własnej hali z PGE Skrą Bełchatów 1:3. Trójkolorowi mimo porażki nadal prowadzą w tabeli.
Mecz rozpoczął się od skutecznego ataku z lewego skrzydła Kamila Semeniuka. W następnej akcji przez środek nie do zatrzymania był Norbert Huber, a w kolejnej Łukasz Kaczmarek atomowym zbiciem wyprowadził zespół gospodarzy na prowadzenie 3:0. Później gra się wyrównała, a goście doprowadzili do remisu 10:10, a potem 15:15 i 20:20. W emocjonującej końcówce decydujące piłki należały do Skry, która wygrała seta do 23 i objęła prowadzenie w spotkaniu 1:0.

Po zmianie stron inicjatywa niemal od początku należała do gospodarzy. ZAKSA grała zdecydowanie bardziej skutecznie, szybko odskoczyła na kilka punktów i długo pilnowała przewagi. W końcówce kędzierzynianie prowadzili już 24:22, ale nie potrafili skończyć seta. Goście najpierw doprowadzili do wyrównania, a w grze na przewagi zwyciężyli 29:27.

Mający nóż na gardle kędzierzynianie w kolejnej partii postawili wszystko na jedną kartę i tym razem w końcu pewnie wygrali 25:19. Następna odsłona to twarda walka o każdy punkt. Bardzo długo wynik kręcił się wokół remisu. Pierwszą większą przewagę wypracowali miejscowi, którzy wyszli na prowadzenie 18:15. Skra zdołała po raz kolejny doprowadzić do remisu, a w emocjonującej końcówce przechylić szale zwycięstwa na swoja korzyść. Seta bełchatowianie ostatecznie wygrywają 27:25, a spotkanie 3:1.

- We wszystkich przegranych setach mieliśmy początkowo inicjatywę, ale potem było dużo gorzej – mówi Marcin Janusz, rozgrywający ZAKSY. - Nas trochę te końcówki zawiodły, to co zawsze było naszą siłą. Tak się zdarza. Też trzeba zaznaczyć, że graliśmy przeciwko bardzo dobremu zespołowi. My musimy wyciągnąć wnioski, żeby wrócić nawet nie do dobrej gry, bo dobra gra przez większą część setów była, ale żeby w końcówkach było trochę więcej spokoju.

Kronika sportowa Radia Opole

2024-05-22, godz. 23:01 LN - Polska wygrała ze Stanami Zjednoczonymi na inaugurację Reprezentacja Polski siatkarzy od zwycięstwa rozpoczęła rywalizację w tegorocznej Lidze Narodów. » więcej 2024-05-22, godz. 23:00 Superliga kobiet - KPR Gminy Kobierzyce ze srebrem, Zagłębie lepsze po karnych od FunFlooru Piłkarki ręczne KPR-u Gminy Kobierzyce zdobyły srebrny medal mistrzostw Polski. W meczu ostatniej, 28. kolejki grupy finałowej pokonały MKS URBIS Gniezno… » więcej 2024-05-22, godz. 22:59 French Open - Porażka Kawy w II rundzie kwalifikacji Katarzyna Kawa nie zdołała awansować do decydującej rundy trzystopniowych kwalifikacji do wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open na ziemnych kortach… » więcej 2024-05-22, godz. 22:58 LE - Triumf Atalanty! Piłkarze Atalanty Bergamo po raz pierwszy w historii triumfowali w Lidze Europy. » więcej 2024-05-22, godz. 20:19 Superliga kobiet - Szczypiorno utrzymało się w elicie Drużyna AWS Energa Szczypiorno Kalisz utrzymała się w Superlidze piłkarek ręcznych. » więcej 2024-05-22, godz. 19:19 LM - Unia poznała rywali w fazie zasadniczej Re-Plast Unia Oświęcim poznała rywali w fazie zasadniczej hokejowej Ligi Mistrzów. » więcej 2024-05-22, godz. 18:52 Challenger w Skopju - Majchrzak zagra w ćwierćfinale Kamil Majchrzak zagra w ćwierćfinale tenisowego challengera na ziemnych kortach w stolicy Macedonii Północnej - Skopju. » więcej 2024-05-22, godz. 18:51 ATP w Genewie - Zieliński w półfinale debla Jan Zieliński zagra w półfinale debla tenisowego turnieju ATP na ziemnych kortach w Genewie w Szwajcarii. » więcej 2024-05-22, godz. 18:49 Kolarstwo - Giro d'Italia - Siedemnasty etap dla Steinhausera, Majka 10. Rafał Majka z ekipy UAE Team Emirates zajął dziesiąte miejsce na siedemnastym etapie kolarskiego wyścigu Giro d'Italia z metą na Passo Brocon. » więcej 2024-05-22, godz. 18:45 Ekstraklasa - K. Kiereś na dłużej trenerem Stali Trener Kamil Kiereś przedłużył kontrakt z występującą w piłkarskiej ekstraklasie Stalą Mielec. 49-letni szkoleniowiec podpisał umowę ważną do 30 czerwca… » więcej