Od poniedziałku zostało uruchomione studio plenerowe w radiowym ogródku. - Dzięki temu możemy zapraszać gości i rezygnujemy już z połączeń telefonoicznych i Skype'a - zaczął Piotr Moc.
- Najciekawsze elementy ramówki dzieją się wokół naszego regionu, będą to wyjazdy w teren oraz opowieści. Mamy premierową powieść opolskiego pisarza Jakuba Ćwieka „Topiel”. Akcja dzieje się w 1997 roku, czyli pamiętnym roku nie tylko na Opolszczyźnie. Ale mamy też powieść sprzed 2 lat Macieja Siembiedy o poszukiwaniach prokuratora IPN – mówił prezes Moc i dodał, że miejscem akcji jest Góra św. Anny i dworzec Koźle Zachód. – To historia oparta na faktach – podkreślił nasz gość.
W planach Radia Opole są także wyjazdy do opolskich wsi. Dlaczego tam? – Wymyśliliśmy akcję „Chcę wyjechać na wieś” i jest to nawiązanie do przeboju Urszuli Sipińskiej. Ma to pewien związek z pandemią, bo przecież najbezpieczniej jest na wsi, a my chcieliśmy zobaczyć jak ta opolska wieś wygląda – mówił prezes Moc.
Radio Opole pojawi się m.in. w Źlinicach, Grobnikach, Czeskiej Wsi ale też w Kadłubie Wolnym, z którym wiąże się historia chłopów, którzy w 1605 roku sami wykupili się z pańszczyzny i poddaństwa, co było zjawiskiem w tamtych czasach bez precedensu.
Pełna trasa wakacyjna Radia Opole wraz z datami prezentuje sie następująco:
18.07 - Źlinice
25.07 - Nowy Świętów
01.08 - Grobniki
08.08 - Balcarzowice
22.08 - Czeska Wieś
29.09 - Kadłub Wolny
12.09 - Gościęcin
19.09 - Polanowice
26.09 - Krogulna
Na antenie Rada Opole podczas wakacji nie zabraknie także wielu relacji sportowych.