Radio Opole » Dobry wieczór, tu Opole » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi » Co mają na sumieniu polscy turyści? O to zapytaliśmy…
2024-09-03, 10:03 Autor: Beata Granatowska

Co mają na sumieniu polscy turyści? O to zapytaliśmy Annę Karoń z jednego z biur podróży

Anna Karoń [fot. Beata Granatowska]
Anna Karoń [fot. Beata Granatowska]
Radio na cały regulator. śmiecenie i pijackie rozróby - to tradycyjny zestaw patologicznych zachowań turystów. W ostatnich latach dochodzą do nich kolejne, np. niektórzy przyjeżdżają do Japonii po to, by "ponabijać się" z tamtejszej kultury, często naruszając zasady przyzwoitości. Co mają na sumieniu polscy turyści, o to zapytaliśmy Annę Karoń z opolskiego biura podróży.

Zobacz także

2024-10-11, godz. 14:50 Bez nich nie byłoby życia na Ziemi. O czym mowa? O grzybach! A jednak! Na przekór czarnym prognozom, w lasach pojawiły się grzyby i to w sporych ilościach. Dlatego w naszym programie musi się pojawić wątek grzybowy… » więcej 2024-10-10, godz. 12:46 Podcasty inspiracją dla literatury – nowy trend na rynku wydawniczym Coraz częściej to nie literatura, lecz podcasty stają się źródłem inspiracji dla nowych książek. Wydawnictwo Replika podąża za tym trendem, publikując… » więcej 2024-10-09, godz. 11:00 "Chodzi o to, żeby muzykę pokochać, żeby się przez nią rozwijać i wyrażać" - Agatą Suchocką-Wachowską o szkole… Nie wszyscy wiedzą, że w Opolu działają dwie szkoły muzyczne! Oprócz tej na Pasiece przy ul. Strzelców Bytomskich, jest też Preludium, czyli Niepubliczna… » więcej 2024-10-08, godz. 12:31 "Miasto jest nasze, a władza wykonuje to, czego my oczekujemy od tej władzy" - architekt Roman Jabłoński Polskie miasta pięknieją! No, może to opinia lekko przesadzona, ale, w porównaniu z ich wyglądem sprzed 20-lat, widać pozytywną różnicę. Niestety, rzadko… » więcej 2024-10-07, godz. 11:45 Hania Hoffman o swojej książce "Szkody", czyli historii wielopokoleniowej śląsko-wielkopolskiej rodzinie Czy w realnym świecie możliwe jest znikanie domów i ulic? Tak, jeżeli akcja dzieje się na Śląsku! Pisze o tym Hania Hoffman w książce "Szkody". Z autorką… » więcej 2024-10-04, godz. 16:55 O Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i twórczości Wojciecha Marczewskiego Zakończył się 49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a więc czas na podsumowanie. Z Dariuszem Romanowskim rozmawiamy także o Wojciechu Marczewskim… » więcej 2024-10-01, godz. 21:30 "Musimy wszyscy rozważyć, czy nie stoimy na krawędzi sytuacji, w której możemy stracić kontrolę nad AI" - posłuchaj… "AI. Eksploracja" taki tytuł nosi najnowsza książka Andrzeja Zybertowicza, polskiego socjologa, publicysty i nauczyciela akademickiego, profesora nauk społecznych… » więcej 2024-10-01, godz. 12:16 Podcasty - konkurencja jest. Jak się przebić i jak w tym gąszczu znaleźć coś ciekawego? W Światowym Dniu Podcastu rozmawialiśmy o tym ciekawym zjawisku kulturowym z ekspertami. Pojawili się: koordynator Działu Nowych Mediów w Radiu Opole Marcin… » więcej 2024-09-27, godz. 22:00 Powódź w lasach. Jakie są straty i ich przyszłe konsekwencje? W rozmowie z Jackiem Dzierżanowskim W wyniku niedawnych powodzi lasy doznały poważnych zniszczeń, a niektóre obszary pozostają zamknięte dla odwiedzających. Jacek Dzierżanowski z nadleśnictwa… » więcej 2024-09-26, godz. 23:00 Sygnalista? Kto to taki i czy jego funkcja jest potrzebna? Sygnalista to pojęcie nowe w polskiej gospodarce. Do obiegu prawnego wprowadzono go 25.09 i jest to implementacja unijnych rozwiązań. Czy potrzebna? Jak ma… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »