Radio Opole » Dobry wieczór, tu Opole » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi » 'Patożycie. Z notatnika kuratora sądowego' - posłuchaj…
2024-03-06, 12:45 Autor: Beata Granatowska

"Patożycie. Z notatnika kuratora sądowego" - posłuchaj rozmowy z autorem książki

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Okładka książkiO tym, że życie to nie bajka, wie każdy, ale chyba niewielu zna jego najciemniejsze strony. Tymczasem są takie zawody, które zmuszają do tego, jak np. kurator sądowy.

Książka "Patożycie. Z notatnika kuratora sądowego" Piotra Matysiaka (to pseudonim) odsłania ponure zakamarki miast i miasteczek, i opowiada historie ludzi, którzy tam wegetują. Autora zapytaliśmy, m.in., czy czasem udaje się im pomóc i jak sam radzi sobie w tej trudnej pracy.

Zobacz także

2024-04-12, godz. 12:02 Kiepski dźwięk i źle zgrane postsynchrony - dlaczego polskie filmy mają takie niedostatki? Polskie filmy zyskują nagrody i, dzięki platformom, dużą oglądalność. Jednak jeden zarzut utrzymuje się od lat - kiepski dźwięk i źle zgrane postsynchrony… » więcej 2024-04-10, godz. 15:20 "My innych takich parków w województwie w zasadzie nie mamy" - Iwona Solisz o zabytkowym parku w Pokoju Park w Mosznej zyskał poważną konkurencję! W Pokoju brakuje co prawda pałacu, bo został doszczętnie zniszczony, ale nowo otwarty park imponuje połączeniem… » więcej 2024-04-09, godz. 16:50 "Przed nami dużo do zrobienia" - Łukasz Wielgosz o nowym Ministerstwie ds. Społeczeństwa Obywatelskiego Ministerstwo do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego działa od niedawna i ma wiele do zrobienia, bo "obywatelskość" nie jest najmocniejszą stroną Polaków… » więcej 2024-04-08, godz. 10:10 Dlaczego wydłużają się składy wielu produktów spożywczych? O rosnącej liczbie podejrzanych konserwantów i o tym, jak ich unikać rozmawialiśmy z Tomaszem Fronckiewiczem. » więcej 2024-04-04, godz. 08:47 O zielonych klinach, miejskich ogródkach i fontannach , czyli co zrobić, by w mieście było więcej przyrody "Zie­lo­no mam w gło­wie i fioł­ki w niej kwit­ną" - pisał poeta Kazimierz Wierzyński. Wiosna wyjątkowo sprzyja rozmowie o potrzebie bliskości z przyrodą… » więcej 2024-04-04, godz. 10:41 Do grona autorów powieści kryminalnych dołączyła ostatnio Agnieszka Jeż Agnieszka Jeż stworzyła postać Soni Kranz, policjantki a zarazem kobiety po przejściach. Z pisarką rozmawialiśmy o jej najnowszej książce pt. "Pastwa"… » więcej 2024-04-03, godz. 10:40 "Trzeba korzystać z konsultacji społecznych w momencie tworzenia planów zagospodarowania przestrzennego" - Roman Ja… Niemal w każdym mieście są obszary, które odstręczają swoim "odhumanizowanym" wyglądem, takie "mordory" w rodzaju centrów biznesowych, stref przemysłowych… » więcej 2024-04-02, godz. 08:46 Jak rozpoznawać autyzm i wspierać osoby w spektrum? Posłuchaj rozmowy z autorką książki "Autyzm. Poradnik dla rodziców… Święta to zwykle czas rodzinnych spotkań, a wcześniej sporego rozgardiaszu. Jak w takich warunkach radzą sobie osoby z autyzmem, które potrzebują spokoju… » więcej 2024-03-29, godz. 11:12 O jajku jako ważnym symbolu naszej kultury rozmawiamy z etnografką z Muzeum Śląska Opolskiego Zanim wyląduje na stole wielkanocnym pod różnymi postaciami, porozmawiajmy o jajku jako ważnym symbolu naszej kultury. Jajko kojarzy się z życiem, ale pojawia… » więcej 2024-03-28, godz. 08:52 "Mnie się film podobał" - Dariusz Romanowski o "Białej odwadze" "Biała odwaga" Marcina Koszałki to pierwszy film fabularny, który porusza problem kolaboracji górali z hitlerowcami. O tym, czy zadowolił historyków, czy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »