Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2021-09-09, 14:10 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Beata Kempa, eurodeputowana Solidarnej Polski w "Prosto z Sejmu", cyklu Magdaleny Ogórek

Magdalena Ogórek, Beata Kempa [fot. Radio Opole]
Magdalena Ogórek, Beata Kempa [fot. Radio Opole]
- Życzylibyśmy sobie, żeby szczególnie ci, którzy krzyczą na temat możliwości dostępu opinii publicznej do wiedzy umożliwić zdobycie takiej wiedzy - powiedziała w Radiu Opole eurodeputowana Solidarnej Polski Beata Kempa, komentując przerwanie transmisji wicepremiera Zbigniewa Ziobry przez stację TVN24. - Uważam, że stacja, szefostwo powinno zareagować bo to jest groźne dla demokracji i istoty mediów.
- Stronniczość tych mediów (stacja TVN przyp. red) jest absolutna. Uważam, że standardy wymagałyby, aby w pan Kajdanowicz lub sama stacja powinny zareagować na słowa Władysława Frasyniuka. Widać, że to ramie dość nieporadnej opozycji. Kiedy byliśmy opozycją mieliśmy wrażenie, że jesteśmy łajani przez tę stację jak gdybyśmy to my rządzili.

- Trzeba pokazać, jak te techniki wyglądają, tak żeby ludzie mieli świadomość jak są manipulowani - dodała eurodeputowana.
Magdalena Ogórek pytała jak reformować wymiar sprawiedliwości w sytuacji, gdy większość państw Unii Europejskiej może to robi tak jak chce, a Polska nie.

- Powinniśmy być bardzo konsekwentni, bo sytuacja, w której jesteśmy to jest próba szantażu. Za chwilę ma odbyć się posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wniosku premiera co do kwestii nadrzędności polskiej konstytucji nad prawem unijnym - stwierdziła Beata Kempa z Solidarnej Polski. - To także kwestia pieniędzy związanych z Krajowym Funduszem Odbudowy. To co bije po oczach to to, że liberałowie i lewacy za granicą ulegają narracji liberałów i lewaków z Polski, którzy opowiadają brednie nie do przyjęcia i budują obraz Polski, która jest nietolerancyjna i burzy system sprawiedliwości.

- Projekt UE obok współpracy gospodarczej miał fundamentalne zadanie, żeby nie wybuchały w Europie wojny. Gdyby nie wypaczyło tego kilku ideologów, to by ten projekt bardzo dobrze funkcjonował. Trzeba wrócić do idei wspólnego szacunku.
Jeśli chodzi o stan wyjątkowy i problem z migrantami to eurodeputowana Kempa stwierdziła, że będzie napływ migrantów nie tylko z krajów Afryki ale i Azji. - Grecja w Włochy tego naporu nie wytrzymują, polityka migracyjna zbankrutowała i my to przewidzieliśmy.

Zobacz także

2020-05-14, godz. 15:26, Publicystyka w Radiu Opole "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowska, szefową PiS w województwie opolskim W dzisiejszym programie Magdalena Ogórek i Violetta Porowska rozmawiały o wyborach korespodencyjnych, postulatach opozycji, kandydatach startujących w wyborach prezydenckich, roli internetu w prowadzeniu kampanii i zdobywaniu poparcia. » więcej 2020-05-14, godz. 14:02, Publicystyka w Radiu Opole "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Olgą Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Magdalena Ogórek rozmawiała ze swoim gościem m.in. o bonie turystycznym i trzecim etapie odmrażania gospodarki, który wystartuje w poniedziałek 18 maja. » więcej 2020-05-07, godz. 12:11, Publicystyka w Radiu Opole "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceministrem Marcinem Horałą Magdalena Ogórek i Marcin Horała rozmawiali na temat kompromisowego oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina ws. wyborów korespondencyjnych oraz o debacie prezydenckiej. » więcej 2020-05-07, godz. 11:24, Publicystyka w Radiu Opole "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z senatorem Jerzym Czerwińskim Magdalena Ogórek i Jerzy Czerwiński omawiali m.in. kwestie dotyczące szczegółów prac senatu nad ustawą o wyborach korespondencyjnych, ale poruszyli też temat kompromisu zawartego między Jarosławem Kaczyńskim a Jarosławem Gowin… » więcej 2020-05-03, godz. 14:33, Publicystyka w Radiu Opole Rozmowa Magdaleny Ogórek z prof. Wojciechem Fałkowskim o pracach nad Konstytucją 3 maja 229 lat temu na Zamku Królewskim w Warszawie uchwalono Konstytucję 3 maja. Była to pierwsza w Europie oraz druga na świecie ustawa zasadnicza. Ograniczała demokrację szlachecką, wprowadzała monarchię dziedziczną oraz brała chłopów… » więcej
14151617181920
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »