Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-10-15, 16:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Zawisza: to ważny czas dla całej opozycji

Konferencja Marceliny Zawiszy [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja Marceliny Zawiszy [fot. Mariusz Chałupnik]
Lewica po 4 latach wraca do sejmu. Z Opolszczyzny jako jedyna mandat uzyskała Marcelina Zawisza z Lewicy Razem. Liderka opolskiej listy Lewicy podziękowała dzisiaj wyborcom za głosy oraz zaufanie.
- Pokażemy, jaka jest różnica pomiędzy sejmem, w którym jest Lewica a sejmem, gdzie Lewicy nie ma - zapowiada Zawisza. - Będziemy opozycją, która się nie boi. Będziemy zgłaszać odważne projekty. Będziemy punktować Prawo i Sprawiedliwość wszędzie tam, gdzie to będzie konieczne. Obiecuję, że będę posłanką, która bardzo często będzie rozmawiała z mieszkańcami Opolszczyzny.

Zawisza stwierdziła, że zbliżająca się kadencja będzie czasem wytężonej walki o realizację kluczowych dla Lewicy postulatów, ale również powinien to być czas, kiedy wzmocni się cała opozycja.

- Myślę, że to jest bardzo duże zobowiązanie dla nas wszystkich - mówi Zawisza. - Nie tylko dla Lewicy, ale też dla innych komitetów. Żebyśmy zaczęli walczyć o rzeczy, które są naprawdę ważne. Żebyśmy wspólnie pracowali nad poprawieniem sytuacji w ochronie zdrowia. Nad doprowadzeniem do małych i średnich miasteczek oraz wsi komunikacji publicznej.

Marcelina Zawisza otrzymała w wyborach 19.206 głosów. Na Opolszczyźnie Lewica otrzymała poparcie na poziomie 11,74 procent, natomiast w skali kraju 12,56 proc. To trzeci wynik. Lewica w sejmie będzie miała 49 przedstawicieli.
Marcelina Zawisza
Marcelina Zawisza

Zobacz także

2019-10-16, godz. 07:09, Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole Henryk Kroll o wyborach, koniecznej zmianie pokoleniowej w Mniejszości Niemieckiej i niedopuszczalnej - jego zdaniem - zasadzie wzajemności - Nie rozumiem, dlaczego na czele listy kandydatów do Sejmu byli kandydaci, którzy po niemiecku nie mówią albo mówią słabo! Listę powinien otwierać lider Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, czyli Rafał… » więcej 2019-10-16, godz. 06:52, Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole Marcelina Zawisza i Paweł Kampa o tym, że nowa lewica dopiero się rozpędza i za chwile ruszy po władzę - To są trzy kroki. Najpierw lewica była poza Sejmem, teraz już jest w Sejmie a w następnym etapie przejmie władzę - odgrażali się w Loży Radiowej politycy nowej lewicy: świeżo upieczona posłanka Marcelina Zawisza (polityczka Lewicy… » więcej 2019-10-15, godz. 10:45, Wiadomości z regionu Witold Zembaczyński zadowolony z wyniku wyborczego. "Moje propozycje przekonały Opolan" - To był pojedynek Dawida z Goliatem - tak kampanie wyborczą i swój wynik w wyborach parlamentarnych komentuje Witold Zembaczyński. Polityk Nowoczesnej startując z pierwszego miejsca list Koalicji Obywatelskiej zdobył 40 tysięcy głosów… » więcej 2019-10-15, godz. 10:00, Wiadomości z regionu Wybory 2019: Mniejszość niemiecka zadowolona z uzyskanego wyniku. W Sejmie będzie mieć jednego parlamentarzystę - Jestem zadowolony z wyniku jaki uzyskała w wyborach Mniejszość Niemiecka - ocenił w rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole szef TSKN na Opolszczyźnie, zarazem przewodniczący sejmiku Rafał Bartek. » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »