Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-15, 10:45 Autor: Piotr Wójtowicz

Witold Zembaczyński zadowolony z wyniku wyborczego. "Moje propozycje przekonały Opolan"

Witold Zembaczyński i Piotr Wach [fot.P.Wójtowicz]
Witold Zembaczyński i Piotr Wach [fot.P.Wójtowicz]
- To był pojedynek Dawida z Goliatem - tak kampanie wyborczą i swój wynik w wyborach parlamentarnych komentuje Witold Zembaczyński. Polityk Nowoczesnej startując z pierwszego miejsca list Koalicji Obywatelskiej zdobył 40 tysięcy głosów, wyprzedzając swojego największego rywala politycznego Violettę Porowską z Prawa i Sprawiedliwości.
Witold Zembaczyński i jego partyjny kolega Piotr Wach na konferencji prasowej podkreślali, że wynik cieszy tym bardziej, że na kampanię wydano (zgodnie z prawem) ponad 40 tysięcy złotych, czyli tyle samo, ile zdobył głosów.

- Ponad 40 tysięcy głosów, takiego wyniku nikt dotychczas w wyborach parlamentarnych w Opolskiem nikt nie osiągnął - mówił Piotr Wach. - To oczywiście ogromny mandat zaufania i dominacja nad liderem PiS i naszego głównego kontrkandydata - Violettą Porowską.

- Sadzę, że Opolanie docenili odwagę za konkurowanie z PiS-em, a także to, że język miłości i dobra mina do złej gry nie wystarczy. Trzeba twardo postępować i patrzeć im na ręce, być merytorycznym i to jest recepta na sukces. Jeszcze raz dziękuje za głosy. ponieważ to jest ogromne zaufanie i satysfakcja z pokonania Violetty Porowskiej. Jej kampania wyborcza a moja, to skala mikrocząsteczki do makrocząsteczki - ocenia Witold Zembaczyński.

Parlamentarzysta dodał, że podczas kampanii czuł, iż wyborcy oczekują od polityków opozycji bycia twardym "antyPiS-em". - Ja takim "antyPiS-em" jestem. Jednak nie wystarczy być przeciw PiS. Należy być także przygotowanym merytorycznie. Uważam, że moje propozycje przekonały Opolan i z tego miejsca zobowiązuję się, że podczas tej kadencji opozycja będzie jeszcze bardziej patrzyła na ręce rządzących, ponieważ mamy wsparcie Lewicy i PSL.
Witold Zembaczyński

Wiadomości z regionu

2021-09-27, godz. 20:45 Raport dnia. Ponad 400 nowych infekcji w całej Polsce, nie zanotowano żadnego zgonu. Są nowe zakażenia COVID-19 wśród… 4 kolejne osoby zaraziły się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (27.09) o 421 nowych zakażeniach w całej Polsce. » więcej 2021-09-27, godz. 19:55 Dwa pozytywne wyniki testu na COVID-19 w PSP 1 w Opolu. Jest kwarantanna Kolejne przypadki koronawirusa wśród opolskich uczniów. Jak informuje opolski ratusz COVID-19 stwierdzono u dwóch uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr… » więcej 2021-09-27, godz. 18:30 W Opolu powstanie nowy POZ. Będzie działać w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Czy będzie kto miał leczyć potr… Nowa przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych powstanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Placówka ma służyć przede wszystkim… » więcej 2021-09-27, godz. 18:04 To zostało z przystanku w Jasionie. Policja zna już sprawcę zniszczenia Wczoraj (26.09) około południa policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu wiaty na trasie Prudnik-Dytmarów. » więcej 2021-09-27, godz. 17:15 W Głubczycach stanęła społeczna lodówka. "Żeby nieść pomoc tym, którzy sami nie zawsze są w stanie sobie por… Przed urzędem gminy w Głubczycach stanęła 'lodówka społeczna'. Każdy, kto chce pomóc potrzebującym, może tam zostawić niewykorzystane przez siebie produkty… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Sebastian Świderski wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej! "Zrobię wszystko, żeby pracować i żeby… Sebastian Świderski został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wcześniej przy okazji Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Podanie strzykawką leku do oka - startuje nowatorski program leczenia cukrzyków. Będzie prowadzony w dwóch szpitalach… Dwa szpitale w województwie- placówki w Kędzierzynie-Koźlu i Nysie - będą prowadzić nowatorski program leczenia pacjentów cierpiących na cukrzycowy obrzęk… » więcej 2021-09-27, godz. 16:25 82 lata temu zawiązano pierwsze struktury Polskiego Państwa Podziemnego. W Opolu upamiętniono te wydarzenia [ZDJĘC… Msza święta, salwa honorowa, apel pamięci, złożenie kwiatów i odczytanie listu od premiera Mateusza Morawieckiego. Tak wyglądały dzisiejsze (27.09) uroczystości… » więcej 2021-09-27, godz. 15:25 Duże zaskoczenie i wielka niewiadoma. Komentarze po wyborach w Niemczech [AKTUALIZACJA] - Mamy do czynienia z historyczną porażką CDU/CSU - tak wczorajsze (26.09) wybory w Niemczech ocenia Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2021-09-27, godz. 15:05 Groźny pożar mieszkania w Brzegu. Z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnej Ogień pojawił się dziś (27.09) około godz. 12:50 w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przy ul. Garbarskiej. Ewakuowano z niego 7 osób. Dwie z nich oraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »