Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-10-15, 10:45 Autor: Piotr Wójtowicz

Witold Zembaczyński zadowolony z wyniku wyborczego. "Moje propozycje przekonały Opolan"

Witold Zembaczyński i Piotr Wach [fot.P.Wójtowicz]
Witold Zembaczyński i Piotr Wach [fot.P.Wójtowicz]
- To był pojedynek Dawida z Goliatem - tak kampanie wyborczą i swój wynik w wyborach parlamentarnych komentuje Witold Zembaczyński. Polityk Nowoczesnej startując z pierwszego miejsca list Koalicji Obywatelskiej zdobył 40 tysięcy głosów, wyprzedzając swojego największego rywala politycznego Violettę Porowską z Prawa i Sprawiedliwości.
Witold Zembaczyński i jego partyjny kolega Piotr Wach na konferencji prasowej podkreślali, że wynik cieszy tym bardziej, że na kampanię wydano (zgodnie z prawem) ponad 40 tysięcy złotych, czyli tyle samo, ile zdobył głosów.

- Ponad 40 tysięcy głosów, takiego wyniku nikt dotychczas w wyborach parlamentarnych w Opolskiem nikt nie osiągnął - mówił Piotr Wach. - To oczywiście ogromny mandat zaufania i dominacja nad liderem PiS i naszego głównego kontrkandydata - Violettą Porowską.

- Sadzę, że Opolanie docenili odwagę za konkurowanie z PiS-em, a także to, że język miłości i dobra mina do złej gry nie wystarczy. Trzeba twardo postępować i patrzeć im na ręce, być merytorycznym i to jest recepta na sukces. Jeszcze raz dziękuje za głosy. ponieważ to jest ogromne zaufanie i satysfakcja z pokonania Violetty Porowskiej. Jej kampania wyborcza a moja, to skala mikrocząsteczki do makrocząsteczki - ocenia Witold Zembaczyński.

Parlamentarzysta dodał, że podczas kampanii czuł, iż wyborcy oczekują od polityków opozycji bycia twardym "antyPiS-em". - Ja takim "antyPiS-em" jestem. Jednak nie wystarczy być przeciw PiS. Należy być także przygotowanym merytorycznie. Uważam, że moje propozycje przekonały Opolan i z tego miejsca zobowiązuję się, że podczas tej kadencji opozycja będzie jeszcze bardziej patrzyła na ręce rządzących, ponieważ mamy wsparcie Lewicy i PSL.
Witold Zembaczyński

Zobacz także

2019-10-16, godz. 07:09, Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole Henryk Kroll o wyborach, koniecznej zmianie pokoleniowej w Mniejszości Niemieckiej i niedopuszczalnej - jego zdaniem - zasadzie wzajemności - Nie rozumiem, dlaczego na czele listy kandydatów do Sejmu byli kandydaci, którzy po niemiecku nie mówią albo mówią słabo! Listę powinien otwierać lider Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, czyli Rafał… » więcej 2019-10-16, godz. 06:52, Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole Marcelina Zawisza i Paweł Kampa o tym, że nowa lewica dopiero się rozpędza i za chwile ruszy po władzę - To są trzy kroki. Najpierw lewica była poza Sejmem, teraz już jest w Sejmie a w następnym etapie przejmie władzę - odgrażali się w Loży Radiowej politycy nowej lewicy: świeżo upieczona posłanka Marcelina Zawisza (polityczka Lewicy… » więcej 2019-10-15, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Zawisza: to ważny czas dla całej opozycji Lewica po 4 latach wraca do sejmu. Z Opolszczyzny jako jedyna mandat uzyskała Marcelina Zawisza z Lewicy Razem. Liderka opolskiej listy Lewicy podziękowała dzisiaj wyborcom za głosy oraz zaufanie. » więcej 2019-10-15, godz. 10:00, Wiadomości z regionu Wybory 2019: Mniejszość niemiecka zadowolona z uzyskanego wyniku. W Sejmie będzie mieć jednego parlamentarzystę - Jestem zadowolony z wyniku jaki uzyskała w wyborach Mniejszość Niemiecka - ocenił w rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole szef TSKN na Opolszczyźnie, zarazem przewodniczący sejmiku Rafał Bartek. » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »