Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Aktualności wyborcze

Aktualności wyborcze

2019-10-10, 19:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Wojska Obrony Terytorialnej na Opolszczyźnie? Marcin Ociepa zapowiada starania w tej sprawie

Marcin Ociepa chce, aby na Opolszczyźnie powstała brygada WOT [fot. Mariusz Chałupnik]
Marcin Ociepa chce, aby na Opolszczyźnie powstała brygada WOT [fot. Mariusz Chałupnik]
Marcin Ociepa zapowiada, że w następnej kadencji sejmu będzie wnioskował o powstanie na Opolszczyźnie brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.
Wojska Obrony Terytorialnej to formacja, która powstała w 2017 roku. Złożona jest z ochotników. Ludzi, którzy pracują w różnych zawodach, ale pozostają w czynnej rezerwie.

- To są ludzie przeszkoleni nie tylko do działań militarnych - mówi Marcin Ociepa, kandydat PiS do sejmu. - Ostatnio Wojska Obrony Terytorialnej bardzo dobrze się sprawdziły, jeśli chodzi o walkę z kataklizmami. Pomagali Polakom przy powodzi, przy wielu innych sytuacjach, kiedy ich życie, zdrowie, a także majątek były zagrożone.

Według Ociepy taka brygada funkcjonująca na Opolszczyźnie dałaby mieszkańcom dodatkowy komfort i poczucie bezpieczeństwa.

- Mogłaby również w znacznym stopniu wspomóc inne jednostki i formacje - zaznacza Ociepa. - Taka jednostka będzie wsparciem dla strażaków zarówno tych państwowych, jak i ochotników. Będzie na pewno wsparciem dla 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, czy pułku saperów z Brzegu. Ci ludzie, którzy dzisiaj chcą, oprócz swojej pracy zawodowej, przejść szkolenie wojskowe i być gotowym do służby ojczyźnie, żeby mieli taką możliwość, a nie musieli wyjeżdżać poza region.

W kraju Wojska Obrony Terytorialnej zrzeszają ponad 20 tysięcy osób. Na razie pierwszy na Opolszczyźnie batalion Wojsk Obrony Terytorialnej ma powstać w Brzegu. Docelowo ma służyć tam do 800 osób.
Marcin Ociepa
Marcin Ociepa

Zobacz także

2019-10-21, godz. 10:17, Publicystyka w Radiu Opole Beniamin Godyla o wygranym mandacie senatora i o tym co pomogło bardziej: partyjny szyld czy biznes - Miałem kandydować ze swojego komitetu, ale jak się dowiedziałem, że jest podpisany układ senacki zrezygnowałem, bo nie chciałem tego rozdrabniać i po cichu mówiłem, że będę głosował na Romana Kolka z Mniejszości Niemieckiej… » więcej 2019-10-20, godz. 21:28, Wiadomości z regionu Goście Niedzielnej Loży Radiowej podsumowali wybory parlamentarne W wyborach wzięło udział blisko 63% uprawnionych do głosowania. Na Wiejskiej w Warszawie znalazł się cały przekrój politycznych sympatii Polaków. Studio Radia Opole odwiedzili: Violetta Porowska (PiS), Ryszard Wilczyński (PO), Łukasz… » więcej 2019-10-20, godz. 13:40, Niedzielna Loża Radiowa Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 20 października 2019 roku! Podziękowania dla wyborców (także za udział w wyborach, które miały rekordową, blisko 62-procentową frekwencję), scenariusze na przyszłość, także w kontekście wewnątrzpartyjnych układanek. W pierwszej powyborczej Niedzielnej… » więcej 2019-10-20, godz. 07:29, Publicystyka w Radiu Opole Marko Markowski i Tobiasz Gajda o wynikach wyborów i powyborczych rozliczeniach Ocena wyników wyborów z 13 października 2019 roku oraz ewentualnych zawirowań politycznych wywołanych wyborami były głównymi tematami Młodzieżowej Loży Radiowej 18 października. Naszymi gośćmi byli Marko Markowski z PiS i Tobiasz… » więcej 2019-10-20, godz. 07:15, Publicystyka w Radiu Opole Paweł Grabowski o tym, jest w Polsce miejsce dla racjonalnego centrum, co znaczy, że sojusz ludowców i kukizowców ma przyszłość - Dokąd zmierza ruch Kukiz ’15? To bardzo dobre pytanie, na które jednak nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć. Trzeba poczekać aż zbierze się poselski klub Koalicji Polskiej i wtedy zacząć rozmowy o przyszłości - mówił w Loży… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »