Radio Opole » Eurowybory 2019 » Aktualności - informacje bieżące

Aktualności - informacje bieżące

2019-04-09, 12:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Od 300 do 500 złotych za pracę przy wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do komisji obwodowych

Głosowanie w wyborach samorządowych [fot. Barbara Więcek]
Głosowanie w wyborach samorządowych [fot. Barbara Więcek]
Można już zgłaszać kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, które przeprowadzą głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Można to zrobić na dwa sposoby. Poprzez zgłoszenie się do zarejestrowanego komitetu wyborczego lub przez zgłoszenie swojej osoby bezpośrednio do opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego lub do urzędu gminy.
- Ci, którzy zgłoszą się do nas lub do gminy trafią na listę rezerwową kandydatów na członków komisji obwodowej - zaznacza Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury KBW. - Dopiero, jeśli będzie potrzeba uzupełnienia składu komisji wyborczej lub jeżeli będą rezygnacje kandydatów zgłoszonych przez komitety i trzeba będzie skład komisji uzupełniać, wtedy będziemy korzystać ze zgłoszeń indywidualnych wyborców.

Pierwszeństwo w zgłaszaniu kandydatów na członków komisji mają komitety wyborcze.
Indywidualne zgłoszenia na listę rezerwową to nowość, której we wcześniejszych wyborach nie było. Nowe są także stawki za pracę w komisji przeprowadzającej wybory.

- Diety członków obwodowych komisji wyborczych wzrosły w stosunku do dotychczas przeprowadzanych wyborów. Przewodniczący komisji otrzyma 500 złotych, jego zastępca 400, a każdy z członków komisji 350 złotych - mówi dyrektor Tkacz.

Termin zgłaszania przez komitety wyborcze kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych upływa 26 kwietnia. Komisje przeprowadzające wybory będą powołane do 5 maja, a eurowybory wybory odbędą się 26 maja.
Rafał Tkacz cz.1
Rafał Tkacz cz.2

Zobacz także

2019-04-09, godz. 13:15, Wiadomości z regionu EUROWYBORY. Kampania Wiosny pod znakiem hasła "Europa dla Ciebie" 'Europa dla Ciebie' - to hasło partii Wiosna w zbliżających się eurowyborach. Na konferencji prasowej w Opolu mówił o tym dr Krzysztof Śmiszek, lider Wiosny na okręg opolsko-dolnośląski. » więcej 2019-04-08, godz. 22:07, Wiadomości z regionu EUROWYBORY: poseł Katarzyna Czochara odwiedziła Niemysłowice Kandydatka Zjednoczonej Prawicy do Europarlamentu spotkała się z mieszkańcami Niemysłowic w powiecie prudnickim. » więcej 2019-04-08, godz. 19:38, Wiadomości z regionu EUROWYBORY: Beata Kempa odwiedziła Namysłów. Rozmawiała z mieszkańcami oraz wychowankami miejscowego domu dziecka Minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa, po wizycie w Opolu, odwiedziła dziś (08.04) Namysłów. W ramach kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, spotkała się z samorządowcami oraz mieszkańcami powiatu. » więcej 2019-04-08, godz. 14:50, Wiadomości z regionu EUROWYBORY: Minister Kempa mówiła w Opolu, czym chciałaby zająć się w Brukseli Walka z depopulacją, lepsze wykorzystanie Odry i zabezpieczenie polskich granic przed kolejną falą imigrantów z Afryki Północnej. Tymi kwestiami Beata Kempa chce zająć się w Parlamencie Europejskim. Minister do spraw pomocy humanitarnej… » więcej 2019-04-08, godz. 14:22, Loża Radiowa EUROWYBORY: Ryszard Wilczyński o strajku nauczycieli, programie Koalicji Europejskiej na eurowybory i projekcie wzmocnienia sołectw i sołtysów - Nikt tego dzisiaj nie wie - powiedział w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński pytany o to jak zakończy się strajk nauczycieli. - Rząd prowadzi 'akcję dyskredytację' nauczycieli i uczulam rodziców, żeby… » więcej 2019-04-08, godz. 10:29, Loża Radiowa EUROWYBORY Sławomir Kłosowski o zaporowych żądaniach ZNP, egzaminach i pseudodemokracji w Parlamencie Europejskim - Bardzo proszę nauczycieli o to, by na czas egzaminów zawiesili protest i byli ze swoimi uczniami. Ten egzamin jest dla uczniów naprawdę bardzo ważny, do szkół średnich idą dwa roczniki, więc sam egzamin jest już dostatecznie stresujący… » więcej 2019-04-08, godz. 08:30, Wiadomości z regionu EUROWYBORY: Poseł Sławomir Kłosowski odwiedził Praszkę i Olesno O ostatnie wydarzenia w Unii Europejskiej pytali Sławomira Kłosowskiego (PiS), posła do Parlamentu Europejskiego, mieszkańcy Praszki i Olesna. To już kolejne ze spotkań, jakie polityk organizuje w regionie. » więcej 2019-04-07, godz. 21:46, Wiadomości z regionu EUROWYBORY: Spotkanie poseł Katarzyny Czochary z mieszkańcami Białej Sprawy wagi europejskiej ale i lokalne, zdominowały spotkanie poseł Katarzyny Czochary (PiS) z mieszkańcami gminy Biała. » więcej 2019-04-07, godz. 07:19, Wiadomości z regionu EUROWYBORY. Sławomir Kłosowski przekonywał w Głuchołazach do wyborów do Europarlamentu ACTA, Dyrektywa Transportowa i Nowa Piątka, to tematy, jakie poruszył podczas spotkania z mieszkańcami Głuchołaz europoseł Sławomir Kłosowski. » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »