Radio Opole » Eurowybory 2019 » Aktualności - informacje bieżące

Aktualności - informacje bieżące

2019-04-08, 19:38 Autor: Daniel Klimczak

EUROWYBORY: Beata Kempa odwiedziła Namysłów. Rozmawiała z mieszkańcami oraz wychowankami miejscowego domu dziecka

Beata Kempa odwiedziła Namysłów [fot. Daniel Klimczak]
Beata Kempa odwiedziła Namysłów [fot. Daniel Klimczak]
Minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa, po wizycie w Opolu, odwiedziła dziś (08.04) Namysłów. W ramach kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, spotkała się z samorządowcami oraz mieszkańcami powiatu.
- Wizyta minister na Opolszczyźnie była między innymi okazją do tego, by prosić o lobbowanie w Warszawie na rzecz naszej gminy czy powiatu - zdradza burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

- Mamy tutaj na przykład problemy w namysłowskim szpitalu, gdzie potrzebujemy milion złotych na sterylizatornię. Mamy nowy sterylizator, natomiast samo pomieszczenie mamy niedostosowane, a wiemy, że pani minister się wcześniej angażowała w Sycowie czy w innych miejscowościach we wsparcie szpitali - wyjaśnia.

Minister odwiedziła także miejscowy dom dziecka, gdzie wysłuchała, jakie marzenia mają wychowankowie placówki.

- Bardzo się cieszę, że to są dzieci bardzo otwarte, ale też bardzo zdolne. Realizują swoje marzenia, mają bardzo konkretne wizje swojej przyszłości, swojego rozwoju. Widać wykonaną bardzo dużą pracę wychowawczą. Będę trzymać za nie bardzo mocno kciuki, również jestem osobą wierzącą o czym wszyscy wiedzą, będę się za te dzieci bardzo mocno modlić - mówi Beata Kempa.

Kolejnym przystankiem Beaty Kempy na Opolszczyźnie była siedziba namysłowskiego starostwa, gdzie polityk spotkała się z mieszkańcami powiatu. Później, okazję do rozmowy z panią minister mieli także mieszkańcy Wołczyna.

Przypomnijmy, że podczas dzisiejszej konferencji w Opolu, kandydatka do Parlamentu Europejskiego zaprezentowała zagadnienia, którymi chciałaby się zająć jako europosłanka. Wśród nich znalazły się między innymi walka z depopulacją, lepsze wykorzystanie Odry czy ochrona granic przed kolejną falą imigrantów z Afryki Północnej.
Bartłomiej Stawiarski
Beata Kempa

Zobacz także

2019-04-09, godz. 13:15, Wiadomości z regionu EUROWYBORY. Kampania Wiosny pod znakiem hasła "Europa dla Ciebie" 'Europa dla Ciebie' - to hasło partii Wiosna w zbliżających się eurowyborach. Na konferencji prasowej w Opolu mówił o tym dr Krzysztof Śmiszek, lider Wiosny na okręg opolsko-dolnośląski. » więcej 2019-04-09, godz. 12:30, Wiadomości z regionu Od 300 do 500 złotych za pracę przy wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do komisji obwodowych Można już zgłaszać kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, które przeprowadzą głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Można to zrobić na dwa sposoby. Poprzez zgłoszenie się do zarejestrowanego komitetu… » więcej 2019-04-08, godz. 22:07, Wiadomości z regionu EUROWYBORY: poseł Katarzyna Czochara odwiedziła Niemysłowice Kandydatka Zjednoczonej Prawicy do Europarlamentu spotkała się z mieszkańcami Niemysłowic w powiecie prudnickim. » więcej 2019-04-08, godz. 14:50, Wiadomości z regionu EUROWYBORY: Minister Kempa mówiła w Opolu, czym chciałaby zająć się w Brukseli Walka z depopulacją, lepsze wykorzystanie Odry i zabezpieczenie polskich granic przed kolejną falą imigrantów z Afryki Północnej. Tymi kwestiami Beata Kempa chce zająć się w Parlamencie Europejskim. Minister do spraw pomocy humanitarnej… » więcej 2019-04-08, godz. 14:22, Loża Radiowa EUROWYBORY: Ryszard Wilczyński o strajku nauczycieli, programie Koalicji Europejskiej na eurowybory i projekcie wzmocnienia sołectw i sołtysów - Nikt tego dzisiaj nie wie - powiedział w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński pytany o to jak zakończy się strajk nauczycieli. - Rząd prowadzi 'akcję dyskredytację' nauczycieli i uczulam rodziców, żeby… » więcej 2019-04-08, godz. 10:29, Loża Radiowa EUROWYBORY Sławomir Kłosowski o zaporowych żądaniach ZNP, egzaminach i pseudodemokracji w Parlamencie Europejskim - Bardzo proszę nauczycieli o to, by na czas egzaminów zawiesili protest i byli ze swoimi uczniami. Ten egzamin jest dla uczniów naprawdę bardzo ważny, do szkół średnich idą dwa roczniki, więc sam egzamin jest już dostatecznie stresujący… » więcej 2019-04-08, godz. 08:30, Wiadomości z regionu EUROWYBORY: Poseł Sławomir Kłosowski odwiedził Praszkę i Olesno O ostatnie wydarzenia w Unii Europejskiej pytali Sławomira Kłosowskiego (PiS), posła do Parlamentu Europejskiego, mieszkańcy Praszki i Olesna. To już kolejne ze spotkań, jakie polityk organizuje w regionie. » więcej 2019-04-07, godz. 21:46, Wiadomości z regionu EUROWYBORY: Spotkanie poseł Katarzyny Czochary z mieszkańcami Białej Sprawy wagi europejskiej ale i lokalne, zdominowały spotkanie poseł Katarzyny Czochary (PiS) z mieszkańcami gminy Biała. » więcej 2019-04-07, godz. 07:19, Wiadomości z regionu EUROWYBORY. Sławomir Kłosowski przekonywał w Głuchołazach do wyborów do Europarlamentu ACTA, Dyrektywa Transportowa i Nowa Piątka, to tematy, jakie poruszył podczas spotkania z mieszkańcami Głuchołaz europoseł Sławomir Kłosowski. » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »