Radio Opole » Mój Opolski Dom » Posłuchaj audycji

Posłuchaj audycji

2021-06-07, 09:30

Posłuchaj audycji z 6 czerwca 2021 r.

Korzenie rodzinne dra Jana Wołkanowskiego, mieszkańca Opola, historyka z wykształcenia, sięgają Wilna i ziemi wileńskiej. Wileńszczyźnie poświęcił całe swoje zawodowe życie pisząc na jej temat artykuły i książki oraz organizując wystawy fotograficzne. W najnowszej wystawie, eksponowanej w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu, ukazuje mało znane oblicze miasta swoich przodków.
2021-05-31, 11:28

Posłuchaj audycji z 30 maja 2021 r.

Korzenie rodzinne dr. Jana Wołkanowskiego, mieszkańca Opola, historyka z wykształcenia, sięgają Wilna i ziemi wileńskiej. Wileńszczyźnie poświęcił całe swoje zawodowe życie pisząc na jej temat artykuły i książki oraz organizując wystawy fotograficzne. W najnowszej wystawie, eksponowanej w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu, ukazuje mało znane oblicze miasta swoich przodków.
2021-05-24, 09:56

Posłuchaj audycji z 23 maja 2021 r.

W audycji dwa tematy: nawiązanie do uroczystości patriotycznej w Dąbrówce Łubniańskiej oraz relacja z Warsztatów Kulinarnych zorganizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich "Dziouchy z klasą" z Masowa. Impreza miała charakter zarówno edukacyjny jak i integracyjny. KGW "Dziouchy z klasą" zrzesza mieszkanki z terenu całej gminy Łubniany, zarówno te, które mieszkają tu od pokoleń, jak i te, które nie mają korzeni śląskich, a zamieszkały na terenie gminy wraz z zakupem domu. Wszystkie czują się ze sobą znakomicie, chętnie spędzają ze sobą wolny czas, podejmując szereg ważnych społecznie i kulturowo inicjatyw.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »