Radio Opole » Dwa plus trzy » Aktualności » Zofia Jarząbek: wychowałam 11 dzieci i prawie wszystkie…
2017-12-08, 14:16 Autor: Dorota Kłonowska (oprac. Paula Hołubowicz)

Zofia Jarząbek: wychowałam 11 dzieci i prawie wszystkie mają po dwa fakultety

Zjazd Dużych Rodzin w Nysie [fot. Dorota Kłonowska]
Zjazd Dużych Rodzin w Nysie [fot. Dorota Kłonowska]
W naszym cyklu "Dwa plus trzy" prezentującym rodziny wielodzietne wychodzimy dzisiaj daleko poza Opolszczyznę i sięgamy do źródła, czyli Związku Dużych Rodzin 3Plus. To ogólnopolskie stowarzyszenie założone przez Joannę Krupską, które zainspirowało rząd do wprowadzenia mechanizmów przyjaznych dla rodzin wielodzietnych. Efektem jest m.in. bon wychowawczy, Karta Dużej Rodziny, czy inne rozwiązania wspierające małżeństwa z co najmniej trójką dzieci. Z takimi właśnie rodzinami rozmawiamy - m.in. z Bochni, Łodzi, Rawy Mazowieckiej i okolic Zakopanego. O polityce rządu wspierania dużych rodzin mówi nam także prezes związku - Joanna Krupska.
Model rodziny dwa plus trzy wydaje się niektórym niedościgniony, a jak to jest mieć 11 - ro dzieci? Swoimi doświadczeniami dzieli się jedna z najsłynniejszych w Polsce góralek - Zofia Jarząbek spod Zakopanego, która ma 9 córek i 2 synów. Rodzina jest jednak znana w Polsce nie z uwagi na liczebność, lecz talent muzyczny. Wszyscy grają, śpiewają, i mają muzyczne wykształcenie.
- Po dwa fakultety im zapewniłam - mówi z dumą Zofia Jarząbek.

Zobacz także

2017-12-12, godz. 13:58 Danuta Biegun – zastępcza mama 77 dzieci Najpierw wychowali własne dzieci, a kiedy wyfrunęły w świat, poczuli tzw. syndrom pustego gniazda, bo w domu zrobiło się za cicho. - Mieszkamy na wsi… » więcej 2017-12-11, godz. 12:00 Rodzina z zielonego domku. Wystarczyło miejsca dla pięciorga dzieci Pani Aurelia i pan Stanisław proszą, aby nie podawać ich nazwiska, ani nazwy wioski, w której mieszkają. To dla zachowania anonimowości ich czwórki przybranych… » więcej 2017-12-08, godz. 14:16 Zofia Jarząbek: wychowałam 11 dzieci i prawie wszystkie mają po dwa fakultety W naszym cyklu "Dwa plus trzy" prezentującym rodziny wielodzietne wychodzimy dzisiaj daleko poza Opolszczyznę i sięgamy do źródła, czyli Związku Dużych… » więcej 2017-12-07, godz. 10:48 Rodziny zastępcze - co przeszkadza, a co pomaga w ich zakładaniu? Rodziny zastępcze – to temat, do którego będziemy powracać w naszym cyklu "Dwa plus trzy", bo wciąż takich rodzin jest za mało. Dlaczego jest tak trudno… » więcej 2017-12-06, godz. 11:20 Poczwórne szczęście Doroty Zahuty "Usamodzielniłam się" przy najmłodszej córce - mówi nasz gość. Model rodziny dwa plus cztery niegdyś był normą, teraz niewiele jest osób, które… » więcej 2017-12-05, godz. 11:52 Gabriela i Janusz Frankowscy ze Ścinawy Małej o tym jak to jest być rodziną zastępczą Gabriela i Janusz Frankowscy ze Ścinawy Małej od 17 lat stanowią rodzinę zastępczą, która pomogła do tej pory sześćdziesięciorgu dzieciom. Mniej więcej… » więcej 2017-12-04, godz. 12:45 Zaopiekują się jedenastką dzieci. Powstał pierwszy rodzinny dom dziecka w powiecie nyskim W Nysie powstaje pierwszy w tym powiecie rodzinny dom dziecka. Tamtejsze starostwo kupiło willę za ponad pół mln. zł. z przeznaczeniem na taki cel i sukcesywnie… » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »