Radio Opole » Niepodległa

Relacje ze spotkań

2017-11-30, 23:05

Cykl „Niepodległa”: Helena Kamerska - sanitariuszka w Zgrupowaniu Chrobry II w Powstaniu Warszawskim

Helena Kamerska - sanitariuszka w Zgrupowaniu Chrobry II w Powstaniu Warszawskim
W audycji "Tak Było Naprawdę" (30.11) kolejna odsłona projektu "Niepodległa". Tym razem naszym gościem była Helena Kamerska, sanitariuszka w Zgrupowaniu Chrobry II w Powstaniu Warszawskim. Pani Helena opowiedziała o życiu w okupowanej przez Niemców Warszawie, a także o tym, jak dołączyła do powstańców warszawskich.
2017-11-23, 23:10

Cykl „Niepodległa”: Bogusław Bardon, jeden z głównych założycieli opolskiej Solidarności w 1980 r.

Cykl „Niepodległa”: Bogusław Bardon, jeden głównych założycieli opolskiej Solidarności w 1980 r.
W ramach projektu "Niepodległa" Bogusław Bardon jeden z głównych założycieli opolskiej Solidarności w 1980 roku, internowany w stanie wojennym spotkał się z młodzieżą Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie. Relację z tego spotkania można było posłuchać w audycji Radia Opole "Tak było naprawdę".
2017-11-16, 23:30

Cykl „Niepodległa”: Antoni Klusik, dawny działacz i pracownik opolskiego NSZZ "Solidarność" [FILM, ZDJĘCIA]

Cykl "Niepodległa" - Antoni Klusik o swojej pracy w Solidarności i stanie wojennym
W audycji "Tak Było Naprawdę" naszym gościem był Antoni Klusik, dawny działacz i pracownik Zarządu Regionu Opolskiego NSZZ "Solidarność", internowany, obecnie m.in. członek władz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego "Polski Śląsk". Film to zapis całej rozmowy z gościem.
2017-11-09, 22:43

Cykl „Niepodległa”: Roman Horoszkiewicz – żołnierz Piłsudskiego i powstaniec śląski [FILM, ZDJĘCIA]

Cykl "Niepodległa" - o Romanie Horoszkiewiczu opowiada jego syn Tadeusz [FILM, zdjęcie tytułowe Marian Fuks]
Tadeusz Horoszkiewicz był gościem pierwszego spotkania z cyklu "Niepodległa", które odbyło się z udziałem uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Głubczycach. W przededniu 99. rocznicy odzyskania niepodległości postanowiliśmy poprosić naszego gościa, aby opowiedział o swoim ojcu – Romanie Horoszkiewiczu - żołnierzu szwadronu ułanów I Kompanii Kadrowej dowodzonej przez Józefa Piłsudskiego, która tuż po wybuchu I wojny światowej, 6 sierpnia 1914 roku, wyruszyła z Krakowa, by wzniecić powstanie w zaborze rosyjskim.

Zobacz także

2017-12-14, godz. 23:00 Cykl "Niepodległa": płk. Edward Głowacki, żołnierz Sił Zbrojnych pod Monte Cassino W ramach projektu "Niepodległa" naszym gościem jest pan pułkownik Edward Głowacki, w okresie II wojny światowej żołnierz II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych… » więcej 2017-12-07, godz. 23:05 Cykl „Niepodległa”: Grzegorz Tomaszewski, były więzień KL Auschwitz [FILM, ZDJĘCIA] W dzisiejszej (07.12.2017) audycji „Tak Było Naprawdę” w ramach projektu Niepodległa wraz z naszym gościem – Panem Grzegorzem Tomaszewskim gościliśmy… » więcej 2017-11-30, godz. 23:05 Cykl „Niepodległa”: Helena Kamerska - sanitariuszka w Zgrupowaniu Chrobry II w Powstaniu Warszawskim W audycji "Tak Było Naprawdę" (30.11) kolejna odsłona projektu "Niepodległa". Tym razem naszym gościem była Helena Kamerska, sanitariuszka w Zgrupowaniu… » więcej 2017-11-23, godz. 23:10 Cykl „Niepodległa”: Bogusław Bardon, jeden z głównych założycieli opolskiej Solidarności w 1980 r. W ramach projektu "Niepodległa" Bogusław Bardon jeden z głównych założycieli opolskiej Solidarności w 1980 roku, internowany w stanie wojennym spotkał… » więcej 2017-11-16, godz. 23:30 Cykl „Niepodległa”: Antoni Klusik, dawny działacz i pracownik opolskiego NSZZ "Solidarność" [FILM, ZDJĘCIA] W audycji "Tak Było Naprawdę" naszym gościem był Antoni Klusik, dawny działacz i pracownik Zarządu Regionu Opolskiego NSZZ "Solidarność", internowany… » więcej 2017-11-09, godz. 22:43 Cykl „Niepodległa”: Roman Horoszkiewicz – żołnierz Piłsudskiego i powstaniec śląski [FILM, ZDJĘCIA] Tadeusz Horoszkiewicz był gościem pierwszego spotkania z cyklu "Niepodległa", które odbyło się z udziałem uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Głubczycach… » więcej
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »