Radio Opole » RTT - artykuły
2020-04-22, 15:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

Urzędnicy wracają do pracy? Jak idzie "uwalnianie usług" w jednostkach gminnych i powiatowych [RAPORT REPORTERÓW RADIA OPOLE]

Wieża ratuszowa w Opolu [fot. Patryk Domagała]
Wieża ratuszowa w Opolu [fot. Patryk Domagała]
Frontem do petenta, już nie tylko on-line. Od dziś urzędy w całej Polsce powoli wracają na tory normalnej pracy. Rejestracja samochodów, akty urodzenia, czy pomoc społeczna. W magazynie sprawdziliśmy jak w praktyce ten powrót wygląda w naszym regionie.
Rząd opublikował listę zadań podstawowych, które będą realizować w ramach ograniczenia obostrzeń podczas epidemii koronawirusa.  Na liście tej kilkanaście zadań, działań, które mają być dostępne dla petentów, już nie tyle w wersji on-line ale osobistej. To m.in. rejestracja w urzędzie stanu cywilnego, ewidencja ludności, wydawanie dowodów osobistych.

Opole i powiat opolski sprawdził Mariusz Chałupnik. Na dzień dobry rejestracja aut, wydawanie praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i urząd stanu cywilnego. Posłuchajmy!

Północ regionu, powiaty oleski i kluczborski, obsługiwane przez Witolda Wośtaka. I temat - świadczenie usług komunalnych - Posłuchajmy!

Brzeg, Namysłów, Nysa - to powiaty, z których wiadomości dla państwa zbiera Daniel Klimczak. Kolejne punkty uwalnianych usług to wydawanie decyzji architektoniczno-budowlanych i innych związanych z inwestycjami oraz powrót na pełne tory pracy powiatowych urzędów pracy. Jak przekazał nam dyrektor wojewódzkiego urzędu pracy Maciej Kalski już blisko 7 milionów złotych trafiło do firm w regionie w ramach tzw. mikropożyczki z tarczy antykryzysowej. Pośredniaki rozpatrzyły już ponad 2 tysiące tego typu pożyczek. Jak w tej liczbie odnajduje się Nysa, przedsiębiorcza Nysa. i czy urząd działa już na sto procent? Posłuchajmy!

Strzelce Opolskie, Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. I Katarzyna Doros. Krapkowickie starostwo od początku pandemii starało się działać w miarę normalnie. Czy uwolnienie pracy coś zmieni? Posłuchajmy!

W Prudniku informacje zbiera Jan Poniatyszyn. Kolejne "otwarcie", lub jak można powiedzieć, powrót na pełne tory pracy, dotyczy aspektu pomocy społecznej. Co się zmieni w Prudniku? Posłuchajmy!
RAPORT MARIUSZA CHAŁUPNIKA
RAPORT WITOLDA WOŚTAKA
RAPORT DANIELA KLIMCZAKA
RAPORT KATARZYNY DOROS
RAPORT JANA PONIATYSZYNA

RTT - artykuły

2021-09-22, godz. 16:15 Oni osiągnęli odporność zbiorową. Ponad 80 procent zaszczepionych... wśród osadzonych Ponad 80% osób odbywających karę pozbawienia wolności w opolskich zakładach karnych jest zaszczepionych przeciwko COVID-19. » więcej 2021-09-21, godz. 16:15 Autostrada w kapitalnym remoncie. Czy prace przebiegają zgodnie z planem? To pierwszy remont tego odcinka od czasu oddania go do użytku w 2001 roku. Układana teraz warstwa ścieralna ma służyć kolejne 10 lat. Po tym czasie powinna… » więcej 2021-09-20, godz. 16:15 Żeby wyeliminować kierowców "na podwójnym gazie". Policyjna akcja na A4 Opolscy policjanci z wydziału ruchu drogowego badali trzeźwość kierowców wjeżdżających i zjeżdżających rano z autostrady. W akcji 'Trzeźwy poranek… » więcej 2021-09-17, godz. 18:45 Jak ratować poszkodowanych w wypadkach? Tego uczyli się studenci podczas Tygodnia Symulacji w Opiece Zdrowotnej Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego przyłączył się do obchodów ''Healthcare Simulation Week'' - Tygodnia Symulacji w Opiece Zdrowotnej. » więcej 2021-09-17, godz. 14:38 Małe miasto w Kędzierzynie-Koźlu. Dzieci mogły się przekonać, jak wygląda życie dorosłego [FILM, ZDJĘCIA] Jak wygląda dorosłe życie? - tego od poniedziałku do piątku (13-17.09) przy Domu Kultury Koźle mogły dowiedzieć się dzieci w ramach projektu Małe Mi… » więcej 2021-09-16, godz. 16:24 Cyberoszuści coraz śmielsi. Pomysłów na wyłudzenie pieniędzy też im nie brakuje Internetowi przestępcy wciąż unowocześniają metody oszustw w sieci. Te - zwłaszcza w dobie pandemii i związanej z nią edukacji i pracy zdalnej - bardzo… » więcej 2021-09-15, godz. 16:21 Dom Artysty w Głuchołazach otwarty. Wiekowy budynek odzyskał dawny blask Cztery lata trwało odrestaurowanie ponad 100-letniego budynku Głuchołazach, który od teraz będzie funkcjonować jako Dom Artysty. Rzeźbiarze, plastycy i… » więcej 2021-09-15, godz. 16:21 Sezon grypowy tuż tuż. Warto się przed nim zabezpieczyć Zbliża się sezon jesienny, a wraz z nim sezon zachorowań na grypę, który kolejny rok z rzędu nałoży się na pandemię koronawirusa. Można się jednak… » więcej 2021-09-14, godz. 18:30 Czwarta fala koronawirusa przybiera na sile, jednak chętnych na szczepienia coraz mniej Medycy alarmują, że czwarta fala koronawirusa depcze nam po piętach. Przybywa pacjentów z COVID-19 wymagających hospitalizacji, rośnie liczba zakażeń w… » więcej 2021-09-14, godz. 16:15 Technologia "zalewania błotem" wykorzystywana w remoncie obwodnicy Białej Trwa remont obwodnicy Białej. Aby przedłużyć żywotność nawierzchni, drogowcy stosują tam metodę uszczelniania i uszorstwiania asfaltu, co pozwoli na dalsze… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »