Radio Opole » Radio Opole w powiecie kluczborskim (DAB+) » Informacje z powiatu kluczborskiego

Informacje z powiatu kluczborskiego

2022-08-05, 08:00 Autor: Witold Wośtak

Druga szkoła z Kluczborka będzie mieć wirtualną strzelnicę. Powinna zostać oddana do użytku w tym roku

Wirtualna strzelnica, ZSO w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Wirtualna strzelnica, ZSO w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie wirtualnej strzelnicy, ZSO w Kluczborku [fot. Robert Socha]]
Otwarcie wirtualnej strzelnicy, ZSO w Kluczborku [fot. Robert Socha]]
Uczniowie Zespołu Szkół Licealno - Technicznych w Kluczborku będą mieć do dyspozycji wirtualną strzelnicę.
Samorząd powiatowy zdobył na ten cel ponad 165 tysięcy złotych dotacji z Ministerstwa Obrony Narodowej. To będzie druga szkoła podlegająca kluczborskiemu starostwu z własną strzelnicą. Pierwszą z nich ma Zespół Szkół Ogólnokształcących.

Jak mówi starosta Mirosław Birecki, to daje bardzo cenne możliwości edukacyjne dla szkół z klasami mundurowymi. - Pierwsza strzelnica cieszy się bardzo dużą popularnością - zaznacza.

- W dobie gier i różnego rodzaju podobnych rozrywek takie sprawdzenie możliwości jest bardzo ciekawe dla młodych ludzi. Przede wszystkim jednak wirtualna strzelnica potrafi bardzo dobrze odwzorować realia prawdziwej strzelnicy. Ona jest wyposażona w repliki broni używanej przez wojsko – nawet ich waga jest taka sama jak w oryginalnych egzemplarzach.

Nowa strzelnica powinna zostać oddana do dyspozycji szkoły przed końcem roku.
Mirosław Birecki

Zobacz także

2022-06-03, godz. 17:30, Sport i turystyka Piłka nożna: czas zmienników. Stal Brzeg zagra w Żmigrodzie z Piastem W 32. kolejce 3. ligi piłkarze Stali Brzeg zagrają na wyjeździe z Piastem Żmigród. Zespół z Brzegu jest już pewny utrzymania, a gospodarze cały czas o ten cel walczą. » więcej 2022-06-03, godz. 14:30, Sport i turystyka Piłka nożna: MKS Kluczbork jedzie do Legnicy. Każdy punkt na wagę utrzymania Rezerwy Miedzi Legnica będą najbliższym rywalem MKS-u Kluczbork. Nasz zespół na trzy kolejki przed końcem sezonu 3. ligi ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. » więcej 2022-06-02, godz. 13:35, Wiadomości z regionu Trwa II Turniej Debat Oksfordzkich o puchar marszałka. Tematem przewodnim 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego Z tematami poświęconymi 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce mierzą się uczestnicy II Turnieju Debat Oksfordzkich w Opolu. Cztery drużyny ze szkół ponadpodstawowych rywalizują o puchar marszałka województwa. » więcej 2022-05-29, godz. 20:35, Wiadomości z regionu Polscy i ukraińscy artyści połączyli siły i zaśpiewali dla uchodźców z Ukrainy. Charytatywny koncert w Kluczborku Kluczbork solidarny z Ukrainą. W w hali OSiR we wspólnym koncercie charytatywnym wystąpiło i zaśpiewało 33 artystów z Polski i Ukrainy. Hasłem przyświecającym koncertowi było: 'Łączymy siły, by wspólnie pomóc Ukrainie w tym… » więcej 2022-05-29, godz. 13:20, Wiadomości z regionu "Program jest bardzo bogaty". Taki ma być kluczborski koncert charytatywny na rzecz Ukrainy. Początek o 17:00 Ponad 30 artystów z Polski i Ukrainy wystąpi podczas dzisiejszego (29.05) Koncertu Charytatywnego 'Kluczbork dla Ukrainy'. » więcej
130131132133134135136
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »