Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-03, 08:00 Autor: Witold Wośtak

Cztery niskoemisyjne autobusy wyjadą na ulice powiatu kluczborskiego dzięki dotacji dla terenów popegeerowskich

Autobus elektryczny - zdjęcie ilustracyjne [fot. P. Pękala]
Autobus elektryczny - zdjęcie ilustracyjne [fot. P. Pękala]
Autobusy PKS Kluczbork, zdjęcie ilustracyjne [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski, Marek Marciniak]
Autobusy PKS Kluczbork, zdjęcie ilustracyjne [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski, Marek Marciniak]
Cztery nowe autobusy z napędem niskoemisyjnym kupi Starostwo Powiatowe w Kluczborku. Inwestycja będzie możliwa dzięki dotacji z Polskiego Ładu dla terenów popegeerowskich.
Samorząd pozyskał na ten cel 2 miliony złotych, a wkład własny będzie na minimalnym poziomie. To nie bez znaczenia dla powiatu spłacającego od kilku lat bardzo duże zadłużenie.

- Chodzi o autobusy spełniające normę emisji spalin EURO 6 - mówi Mirosław Birecki, starosta kluczborski. - Realizacja, czyli zakup, przewidziana jest na przyszły rok. To będą nieco mniejsze autobusy z liczbą miejsc wahającą się od 20 do 45. One posłużą między innymi dowozom dzieci do szkół z terenów popegeerowskich. Dzięki temu tabor będzie wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem, szczególnie jeśli mowa o miejscowościach, gdzie kiedyś funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne.

W pozyskanie tej dotacji zaangażował się Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej z Opolszczyzny.
Mirosław Birecki

Wiadomości z regionu

2022-11-26, godz. 19:58 "Każdy wiązał z nim jakieś plany". Wspomnienie Konrada Lubery, ofiary pożaru w strzelnicy w Chrząstowicach W parku Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu rodzina i przyjaciele upamiętnili 23-letniego Konrada Luberę, który 16 listopada zginął w tragicznym pożarze… » więcej 2022-11-26, godz. 18:29 Opolscy kibice komentują mundialowe zwycięstwo Polaków w starciu z Arabią Saudyjską Kilkaset osób oglądało mecz Polski z Arabią Saudyjską w opolskiej Stegu Arena. Biało-czerwoni wygrali 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego… » więcej 2022-11-26, godz. 18:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Powodem masowego zachorowania lokatorów ośrodka w Głuchołazach mogą… Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2022-11-26, godz. 17:15 Kolejny "kolos" na opolskich drogach. Utrudnienia w Krapkowicach i na A4 Transport ponadgabarytowych elementów stalowych wrót przeciwpowodziowych pokona w ten weekend trasę Krapkowice - Kielce - Kraków. Ładunek wyruszy w sobotę… » więcej 2022-11-26, godz. 15:55 Opole w ten weekend jest stolicą szermierki Ponad 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski przyjechało w ten weekend do Opola na I Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2022-11-26, godz. 15:05 3 auta zderzyły się w Trzebiszynie, 2 na DK46. Trudne warunki na trasach regionu Choć mróz odpuścił warunki na trasach województwa do doskonałych nie należą. Jest mokro i ślisko. Co rusz otrzymujemy informację o kolejnych wypadkach… » więcej 2022-11-26, godz. 14:29 Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja 'Zdrowie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:30 Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie… » więcej 2022-11-26, godz. 12:15 Tym razem "Kataru" nie będzie! Narkotyki ukryte w dekoderze telewizyjnym [FILM] Dekoder telewizyjny z narkotykowym wkładem chciano przemycić na teren Zakładu Karnego w Brzegu. Służący tam pies tropiący nie dał się jednak oszukać… » więcej 2022-11-26, godz. 11:54 Zatrzymana za kradzież i handel "złotem głupców" Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »