Radio Opole » Radio Opole w powiecie kluczborskim (DAB+) » Informacje z powiatu kluczborskiego

Informacje z powiatu kluczborskiego

2021-05-08, 17:15 Autor: Katarzyna Doros

Wesołe poduszki będą pożerać smutki podopiecznych domowego hospicjum

Emotkowe pożeracze smutków dla hospicjum Betania [fot. Hospicjum Betania]
Emotkowe pożeracze smutków dla hospicjum Betania [fot. Hospicjum Betania]
Emotkowe pożeracze smutków dla hospicjum Betania [fot. Hospicjum Betania]
Emotkowe pożeracze smutków dla hospicjum Betania [fot. Hospicjum Betania]
Emotkowe pożeracze smutków dla hospicjum Betania [fot. Hospicjum Betania]
Emotkowe pożeracze smutków dla hospicjum Betania [fot. Hospicjum Betania]
Emotkowe pożeracze smutków będą cieszyć podopiecznych hospicjum Betania w Opolu. Nietypowy dar w postaci uśmiechniętych poduszek uszyli uczniowie szkoły podstawowej i zespołu szkół ogólnokształcących w Kluczborku. Akcję zorganizowano w ramach ogólnopolskiego projektu eTwinning Emotkowe Pożeracze Smutków.
- Są to pięknie, własnoręcznie zrobione przez uczniów tych szkół, poduszki w postaci emotek z uśmiechami i sercami. Są wesołe, pluszowe i miłe w dotyku, w sam raz dla naszych pacjentów. A pojadą one do podopiecznych naszego domowego hospicjum. Cieszymy się, że takie zrobione od serca prezenty będą sprawiać tym osobom wiele radości - mówi Barbara Chyłka, koordynator wolontariatu w hospicjum opolskim "Betania".

- Dzięki tej akcji nasi uczniowie mogą poczuć się ważni i zobaczyć, że mogą zrobić coś dla innych - mówi Elżbieta Wydra, nauczycielka i koordynatorka wolontariatu w Zespole Szkół Ogólnokształcących Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Kluczborku. - Chcemy, aby to, co możemy wytworzyć samodzielnie, co nasi uczniowie mogą zrobić własnymi rękoma, aby mogło wywołać uśmiech na czyjejś twarzy. Żeby ta nasza emotka spowodowała, że ktoś, mimo trudnej sytuacji i mimo choroby się uśmiechnie i popatrzy na świat inaczej.

Dodajmy, że projekt ogólnopolską akcję szycia Emotkowych Pożeraczy Smutków zainicjowała Marta Florkiewicz-Borkowska, nauczycielka z Pielgrzymowic na Śląsku. Kolejne, tym razem wspólne szycie w Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku jest planowane po powrocie uczniów do nauki stacjonarnej.
Barbara Chyłka
Elżbieta Wydra

Zobacz także

2021-04-27, godz. 17:15, Wiadomości z regionu Wolontariusze TOZ odebrali głodzonego psa z okolic Kluczborka. "Można się na nim uczyć anatomii" Wolontariusze opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami odebrali 6-letniego labradora z okolic Kluczborka, którego stan wskazuje na długoletnie głodzenie. » więcej 2021-04-23, godz. 19:22, Wiadomości z regionu Dary przekazane przez kawalera maltańskiego Bernharda Serwuschoka trafiły na Opolszczyznę Ponad 10 ton darów o łącznej wartości 23 900 euro trafiło do pięciu opolskich miejscowości, w tym do domów pomocy społecznej w Czarnowąsach i w Kluczborku. Dary w postaci mebli, sprzętu rehabilitacyjnego czy środków czystości… » więcej 2021-04-23, godz. 09:00, Sport i turystyka Mickiewicz kończy sezon przegranym złotym setem Mickiewicz Kluczbork uległ na wyjeździe KPS-owi Siedlce 2:3 w ostatnim meczu siatkarskiej Tauron 1. ligi. O siódmej pozycji w klasyfikacji końcowej zdecydował tak zwany złoty set, a w nim także lepiej zaprezentowali się gospodarze. » więcej 2021-04-22, godz. 18:30, Wiadomości z regionu Stare piece, spaliny i odnawialne źródła energii. Konferencja "Dla klimatu" I LO w Kluczborku z okazji Dnia Ziemi Konferencję 'Dla klimatu' zorganizowali dzisiaj z okazji Dnia Ziemi uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Kluczborku. Ze względu na wciąż trudną sytuację epidemiologiczną przyjęto formę spotkania online. » więcej 2021-04-22, godz. 09:45, Kultura i rozrywka Centrum Kultury w Kluczborku zastąpi MDK i KDK. Nadal trwa spór, czy chodzi o fuzję, czy o likwidację Centrum Kultury w Kluczborku to nazwa nowej instytucji w mieście. Od 1 lipca zastąpi ona Kluczborski Dom Kultury i Młodzieżowy Dom Kultury, a będzie zarządzana przez gminę. » więcej
209210211212213214215
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »