Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2024-10-04, 17:30 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

Powodzianie będą mogli liczyć na pomoc psychologiczną na miejscu

Mobilne punkty psychologiczne [fot. NFZ w Opolu]
Mobilne punkty psychologiczne [fot. NFZ w Opolu]
Mobilne punkty psychologiczne [fot. NFZ w Opolu]
Mobilne punkty psychologiczne [fot. NFZ w Opolu]
Mobilne punkty psychologiczne będą nadal odwiedzać tereny zalane, a specjaliści udzielą wsparcia powodzianom. Osoby poszkodowane w wyniku wielkiej wody mogą bezpłatnie uzyskać porady psychologów czy prostu porozmawiać. Ponadto, opolski oddział NFZ planuje wprowadzić stałe dyżury specjalistów w miejscach najbardziej dotkniętych powodzią.
- Mamy nadzieję, że ta akcja potrwa aż do końca października. W przyszłym tygodniu pojawimy się w gminie Prudnik i będziemy między innymi w Niemysłowicach czy Łące Prudnickiej - mówi Barbara Pawlos, rzecznik opolskiego oddziału NFZ.

- To nie koniec tej pomocy psychologicznej, którą chcemy świadczyć dla mieszkańców Opolszczyzny. Chcemy od listopada uruchomić pomoc stacjonarną, żeby psycholodzy z uprawnieniami interwencji kryzysowej mogli bezpośrednio docierać do mieszkańców i tam udzielać takiej pomocy. Harmonogram wkrótce zostanie przygotowany.

Powodzianie mogą również korzystać z trzech Centrów Zdrowia Psychicznego. Jeden z nich znajduje się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ulicy Wodociągowej w Opolu. Specjaliści udzielają tam nie tylko wsparcia psychologicznego, ale też prawnego czy socjalnego.

- Każda osoba, która zgłosi się do nas, do Centrum Zdrowia Psychicznego, to na pewno każdemu pomożemy. Może to być zarówno osoba dorosła, jak i dziecko czy młodzież. Na stronie naszego szpitala podane są cztery numery telefonów. Jest także numer do prawnika, bo taka pomoc również będzie potrzebna. Mamy też pracowników socjalnych, którzy pomogą - wyjaśnia Maria Jeleń, kierownik punktu zgłoszeniowo-koordynacyjnego w Centrum Zdrowia Psychicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym.

Dodajmy, że harmonogram mobilnych punktów pomocy psychologicznej dostępny jest na stronie opolskiego oddziału NFZ.

Ponadto osoby poszkodowane w wyniku wielkiej wody mogą przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę korzystać z Telefonicznego Centrum Wsparcia pod numerem: 800 70 22 22. Infolinia jest bezpłatna.
Barbara Pawlos
Maria Jeleń

Zobacz także

2024-10-07, godz. 16:00, Wiadomości z regionu "Infrastruktura sportowa będzie odbudowana". Rząd zapewnia wsparcie dla Prudnika i Głuchołaz 400 milionów złotych przeznaczył resort sportu na odbudowę infrastruktury sportowej i turystycznej zniszczonej przez powódź. Taką informację przekazał w Prudniku minister Sławomir Nitras. Nabór wniosków ma ruszyć 15 października… » więcej 2024-10-04, godz. 20:00, Wiadomości z regionu Nie są już ostatnią gminą w województwie. Prudnik uporządkował ewidencję zabytków Blisko 20 lat trwało przyjęcie Gminnej Ewidencji Zabytków dla terenów wiejskich gminy Prudnik. Dokument jest istotny dla mieszkańców, inwestorów oraz samorządu lokalnego. Jeszcze w 2006 roku wszystko było przygotowane, żeby przyjąć… » więcej 2024-10-03, godz. 18:56, Wiadomości z regionu Pełnomocnik rządu Marcin Kierwiński wizytował zniszczoną powodzią część Opolszczyzny Ze skalą zniszczeń powodziowych zapoznał się m.in w gminie Prudnik Marcin Kierwiński, pełnomocnik rządu ds. odbudowy obszarów dotkniętych powodzią. W towarzystwie samorządowców gminnych i powiatowych odwiedził Łąkę Prudnicką… » więcej 2024-10-02, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Po powodzi w powiecie prudnickim - naprawa dróg i mostów pochłonie miliony Blisko 30 mln złotych wynoszą straty powodziowe w infrastrukturze, która podlega samorządowi powiatu prudnickiego. Takie wyliczenia przesłano do urzędu wojewódzkiego. Największe wydatki pochłonie naprawa dróg i mostów. » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »