Radio Opole » Festiwal opolski 2017 » 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

2017-05-22, 19:15 Autor: Daria Placek

54. KFPP nie odbędzie się w czerwcu w opolskim amfiteatrze! Opole wypowiedziało umowę z TVP

Amfiteatr w Opolu [fot. Piotr Wrona]
Amfiteatr w Opolu [fot. Piotr Wrona]
54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej nie odbędzie się w zaplanowanym terminie w opolskim amfiteatrze. Prezydent miasta wypowiedział umowę Telewizji Polskiej. Jak poinformowała rzecznik ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak, powodem takiej decyzji jest niewywiązywanie się TVP z warunków umowy.
- Umowa zawiera chociażby zapis, że na festiwalu będzie Złoty Jubileusz Maryli Rodowicz. Wszyscy wiemy o tym, że Maryla zrezygnowała z udziału w festiwalu, w tej sytuacji Telewizja Polska nie wywiąże się z zapisów tej umowy - tłumaczy.

Ratusz zaznacza, że publiczne wycofanie się wielu artystów z udziału w festiwalowych koncertach obniżyłoby znacząco rangę festiwalu.

"Sytuacja, jaka powstała w ciągu kilku ostatnich dni, kiedy to poszczególni artyści zaczęli wycofywać się z udziału w Festiwalu, podważa z winy Telewizji dobrą współpracę i tradycję w organizowaniu KFPP wspólnie przez Miasto Opole i Telewizję Polską i godzi w dobre imię naszego miasta jako stolicy polskiej piosenki oraz jako współorganizatora Festiwalu (...). Jednocześnie Miasto Opole cofa udzieloną Telewizji wyłączną licencję do korzystania z nazwy "Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki - Opole". W związku powyższym oświadczam, że Miasto Opole nie udostępni Telewizji Polskiej Amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki" - czytamy w piśmie przesłanym przez Arkadiusza Wiśniewskiego prezesowi Telewizji Polskiej, Jackowi Kurskiemu.

TVP nie odniosła się jeszcze do niego.

Miasto podtrzymuje jednak chęć współpracy z TVP przy przygotowaniach do tegorocznego festiwalu - w nowym terminie i na nowych zasadach.

Dodajmy, że wypowiedzenie nie jest jednoznaczne z zerwaniem umowy. TVP nie musi się z nim zgodzić i może domagać się uznania wypowiedzenia za bezskuteczne a swoich spraw dochodzić w sądzie.
Katarzyna Oborska-Marciniak

Zobacz także

2017-05-23, godz. 17:15, Wiadomości z regionu Budżet opolskiego festiwalu pod lupą? Posłowie PO złożą wniosek do NIK Posłowie Platformy Obywatelskiej chcą, by Najwyższa Izba Kontroli zbadała budżet i organizację Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. » więcej 2017-05-23, godz. 16:11, Wiadomości z regionu Opozycyjna Platforma Obywatelska popiera decyzję prezydenta Opola o zerwaniu umowy w sprawie KFPP Opozycja w Radzie Miasta Opola popiera i wspiera decyzję prezydenta Wiśniewskiego o odwołaniu festiwalu. » więcej 2017-05-23, godz. 15:54, Wiadomości z regionu "Priorytetem jest ratowanie tej marki". Nowoczesna komentuje zamieszanie wokół festiwalu Przedstawiciele Nowoczesnej skomentowali odwołanie festiwalu w Opolu. Działacze partii zaznaczyli, że popierają decyzję wypowiedzenia umowy z TVP przez prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego, ale proszą go o rozwagę. » więcej 2017-05-23, godz. 15:18, Wiadomości z regionu TVP "podejmie kroki w celu ochrony dobrego imienia" po słowach Wiśniewskiego o CBA i Sylwestrze w Zakopanem Kolejne oświadczenie w sprawie festiwalu wydała Telewizja Polska. Na stronie internetowej spółki pojawiło się stanowisko w sprawie rzekomych informacji przekazanych przez Prezydenta Miasta Opola. » więcej 2017-05-23, godz. 14:29, Publicystyka w Radiu Opole Zbigniew Kubalańca o tym, że zdaniem Platformy Obywatelskiej w sprawie festiwalu prezydent Opola po prostu "nie miał innego wyjścia" - W wielu sprawach bardzo się z prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim różnimy, ale tu chodzi o fundamentalne dobro regionu, które było budowane przez kolejne pokolenia przez pół wieku. Ja nie bronię prezydenta, tylko bronię dobrego… » więcej
34353637383940
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »