Radio Opole » Festiwal opolski 2017 » 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

2017-05-22, 19:15 Autor: Daria Placek

54. KFPP nie odbędzie się w czerwcu w opolskim amfiteatrze! Opole wypowiedziało umowę z TVP

Amfiteatr w Opolu [fot. Piotr Wrona]
Amfiteatr w Opolu [fot. Piotr Wrona]
54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej nie odbędzie się w zaplanowanym terminie w opolskim amfiteatrze. Prezydent miasta wypowiedział umowę Telewizji Polskiej. Jak poinformowała rzecznik ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak, powodem takiej decyzji jest niewywiązywanie się TVP z warunków umowy.
- Umowa zawiera chociażby zapis, że na festiwalu będzie Złoty Jubileusz Maryli Rodowicz. Wszyscy wiemy o tym, że Maryla zrezygnowała z udziału w festiwalu, w tej sytuacji Telewizja Polska nie wywiąże się z zapisów tej umowy - tłumaczy.

Ratusz zaznacza, że publiczne wycofanie się wielu artystów z udziału w festiwalowych koncertach obniżyłoby znacząco rangę festiwalu.

"Sytuacja, jaka powstała w ciągu kilku ostatnich dni, kiedy to poszczególni artyści zaczęli wycofywać się z udziału w Festiwalu, podważa z winy Telewizji dobrą współpracę i tradycję w organizowaniu KFPP wspólnie przez Miasto Opole i Telewizję Polską i godzi w dobre imię naszego miasta jako stolicy polskiej piosenki oraz jako współorganizatora Festiwalu (...). Jednocześnie Miasto Opole cofa udzieloną Telewizji wyłączną licencję do korzystania z nazwy "Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki - Opole". W związku powyższym oświadczam, że Miasto Opole nie udostępni Telewizji Polskiej Amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki" - czytamy w piśmie przesłanym przez Arkadiusza Wiśniewskiego prezesowi Telewizji Polskiej, Jackowi Kurskiemu.

TVP nie odniosła się jeszcze do niego.

Miasto podtrzymuje jednak chęć współpracy z TVP przy przygotowaniach do tegorocznego festiwalu - w nowym terminie i na nowych zasadach.

Dodajmy, że wypowiedzenie nie jest jednoznaczne z zerwaniem umowy. TVP nie musi się z nim zgodzić i może domagać się uznania wypowiedzenia za bezskuteczne a swoich spraw dochodzić w sądzie.
Katarzyna Oborska-Marciniak

Zobacz także

2017-05-25, godz. 06:00, Wiadomości z regionu Radni sejmiku podejmą rezolucję w sprawie KFPP Temat Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej będzie podejmowany podczas dzisiejszej sesji sejmiku województwa. Jak tłumaczy marszałek Andrzej Buła radni pochylą się nad rezolucją, która nawiązuje do kwestii angażowania się polityków… » więcej 2017-05-24, godz. 18:15, Wiadomości z regionu Partia Razem o festiwalu: koniec współpracy z TVP to cios, ale i szansa na nowe otwarcie - Telewizja publiczna nie będzie już odpowiedzialna za opolski festiwal. To duży cios, ale również szansa na nowe otwarcie - piszą członkowie Partii Razem okręgu opolskiego w wydanym oświadczeniu w sprawie przyszłości Krajowego… » więcej 2017-05-24, godz. 17:30, Wiadomości z regionu Mam żal do Arkadiusza Wiśniewskiego - mówi dyrektor TVP 3 Opole Mateusz Magdziarz - Prezydent Arkadiusz Wiśniewski podejmując decyzję w sprawie festiwalu nie wziął pod uwagę bardzo wielu aspektów tej decyzji. Od początku w całym tym procesie ze strony miasta zabrakło dobrej dyplomacji, spokoju, wyważenia czy… » więcej 2017-05-24, godz. 16:00, Sport i turystyka Po raz drugi w Opolu startuje minirajd festiwalowy Wziąć w nim udział może około 40 dzieci. Odbędzie się w niedzielę (28.05) w DomExpo w Opolu. » więcej 2017-05-24, godz. 15:00, Wiadomości z regionu Marszałek Buła i starosta Sonik popierają decyzję prezydenta Opola w sprawie festiwalu Marszałek Andrzej Buła wspiera Arkadiusza Wiśniewskiego w walce o dobre imię Opola i Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Jak podkreśla, trzeba odciąć polityków od wpływu na obsadę festiwalu. Podobne stanowisko zajął Maciej Sonik… » więcej
32333435363738
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »