Radio Opole » Dobre Granie w Radiu Opole » Rozmowy z gośćmi audycji 'Dobre Granie' » Radio Opole na Songwriting Camp ZAiKS '22
2022-09-24, 19:59 Autor: Tomasz Wojtyłko

Radio Opole na Songwriting Camp ZAiKS '22

Songwriting Camp ZAiKS
Songwriting Camp ZAiKS
Songwriting Camp ZAiKS to przedsięwzięcie unikalne nie tylko w skali Polski, ale i świata. Uczestnicy obozu wraz z zaproszonymi artystami tworzą piosenki w trakcie czterogodzinnych sesji. Radio Opole relacjonowało to wyjątkowe wydarzenie dla swoich słuchaczy.
Justyna Jary, Debiuty, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Justyna Jary, Debiuty, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Jedną z uczestniczek tegorocznego obozu była Justyna Jary. To nie pierwsza wizyta artystki w Domu Pracy Twórczej „Halama". Wokalistka opowiedziała o utworze "Być", który stworzyła wraz z Bonsonem i innymi uczestnikami campu w 2019 roku.
Posłuchaj rozmowy
Czesław Mozil [fot. Paula Hołubowicz]
Czesław Mozil [fot. Paula Hołubowicz]
kfpp 2016 Bovska, debiuty (fot. Paweł Stauffer)
kfpp 2016 Bovska, debiuty (fot. Paweł Stauffer)
Wśród gwiazd zaproszonych w tym roku do Zakopanego byli m.in. Bovska i Czesław Mozil. Artyści opowiedzieli, czym dla nich jest współpraca z uczestnikami obozu.
Posłuchaj rozmowy
Leszek Możdżer © (fot. Adam Szostok)
Leszek Możdżer © (fot. Adam Szostok)
Mimo że Leszek Możdżer to jeden z najlepszych pianistów na świecie, uczestnicy obozu nie czuli się onieśmieleni jego obecnością. Artysta również doskonale bawił się na campie. Porozmawialiśmy z nim o m.in. o frywolnej piosence, która powstała w Zakopanem.
Posłuchaj rozmowy
Mateusz Krautwurst [fot. Marcin Skomudek]
Mateusz Krautwurst [fot. Marcin Skomudek]
Songwriting Camp ZAiKS to prawdziwy poligon dla producentów. Mateusz Krautwurst opowiedział o błyskawicznym tempie pracy i godzeniu ze sobą silnych osobowości.
Posłuchaj rozmowy
Kamila Dauksz koncert "Dobre Granie Ekstra" [fot. Marek Bohdan]
Kamila Dauksz koncert "Dobre Granie Ekstra" [fot. Marek Bohdan]
Tomek Boruch po raz pierwszy pojawił się na campie jako uczestnik. Ostatnimi laty do Zakopanego przyjeżdża jako producent. Porozmawialiśmy o rozwoju, który umożliwił mu obóz i o wpływie wydarzenia na jego zespół Skytruck.
Posłuchaj rozmowy
12

Zobacz także

2022-09-24, godz. 19:59 Radio Opole na Songwriting Camp ZAiKS '22 Songwriting Camp ZAiKS to przedsięwzięcie unikalne nie tylko w skali Polski, ale i świata. Uczestnicy obozu wraz z zaproszonymi artystami tworzą piosenki w… » więcej 2022-09-21, godz. 20:09 Zespół Hengelo w Dobrym Graniu (21.09.2022) Hengelo to zespół doskonale znany słuchaczom Radia Opole. Ostatni raz gościliśmy śląską grupę przy okazji jej koncertu w Studiu M im. SBB. Ostatnio zespół… » więcej 2022-09-13, godz. 00:36 Marek Szymański zaprasza na Jazz Around Festival Jazz Around Festival to wydarzenie, na którym nie może zabraknąć fanów muzyki improwizowanej. 16 i 17 września do Mosznej przyjadą tak różnorodni artyści… » więcej 2022-09-13, godz. 19:30 Krzysztof Kobyliński w Dobrym Graniu (09.09.22) W audycji Dobre Granie wybitny pianista i kompozytor jazzowy, doskonale poruszający się również po innych gatunkach, od muzyki klasycznej po etno, dzięki… » więcej 2022-09-13, godz. 19:28 The Freedom Birds w Dobrym Graniu (07.09.22) Gośćmi audycji "Dobre Granie w Radiu Opole" byli członkowie święcącej tryumfy na Opolskiej Liście Polskiej Piosenki grupy The Freedom Birds. Rozmowę prowadzi… » więcej 2022-08-26, godz. 03:08 Michał Wójcik o nowych nagraniach Cinemon Zespół Cinemon przygotowuje się do wydania nowej płyty. Przyszłoroczny album zwiastują single "Flood" i "Supercharged". Gitarzysta i wokalista Michał Wójcik… » więcej 2022-08-26, godz. 02:51 Moon Valley w Dobrym Graniu! Wokalista Michał Golonka opowiedział o debiutanckiej płycie zespołu Moon Valley. Porozmawialiśmy o osobistych tekstach, nieukrywaniu muzycznych inspiracji… » więcej 2022-08-23, godz. 15:34 Zespół Kilka czułości odwiedził audycję ze swoją debiutancką płytą pt. "Mięta" Kiedy w zeszłym roku gościliśmy Annę Kamińską i Emila Smardzewskiego, artyści zapowiadali wspólny zespół - Kilka czułości. Nowo powstała grupa podzieliła… » więcej 2022-08-20, godz. 01:32 Rubens zapowiada długogrający debiut Rubens nie zwalnia tempa. Kilka miesięcy temu artysta podzielił się ze światem debiutancką solową EP-ką "Wynoszę się". W tym roku powinien ukazać się… » więcej 2022-08-19, godz. 20:41 Roman Szczepanek o tegorocznym OPO Festivalu Naszym gościem był Roman Szczepanek. Niestrudzony promotor muzyki zapowiedział tegoroczny OPO Festival. W tym roku Opole odwiedzą m.in. Kevin Morby, Tiberiusb… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »