800 lat - tego nie wiesz o Opolu
Radio Opole » 800 lat - tego nie wiesz o Opolu »
2015-03-27, 14:57 Autor: Radio Opole

Łukasz Śmierciak o tym, że ratusz spróbuje w tym roku wyciągnąć festiwal z amfiteatru i o tym, że w Opolu dzieje się znacznie więcej niż myślicie

- Ostatnio festiwal ograniczał się praktycznie do amfiteatru i telewizyjnego show. Można by powiedzieć, że najpierw TVP nam festiwal odebrała a teraz my w jakiejś mierze odbieramy go z powrotem - powiedział w Loży Radiowej Łukasz Śmierciak, zastępca naczelnika wydziału kultury i promocji Urzędu Miasta w Opolu, mówiąc o tegorocznych imprezach okołofestiwalowych.

Łukasz ŚmierciakDwie najważniejsze imprezy to plenerowe koncerty na kampusie Politechniki Opolskiej przy ul.Mikołajczyka - 6 czerwca zagrają artyści hip-hopowi a 7 czerwca zespoły rockowe.

- O szczegółach nie możemy na razie mówić, bo jeszcze trwają negocjacje z artystami - mówi nasz gość. - Z okazji festiwalu będą też inne przedsięwzięcia, między innymi dwie strefy widza: na Placu Wolności i na Rynku, gdzie planujemy stworzyć kawiarenkę artystyczną i zapraszać festiwalowe gwiazdy. Te imprezy sfinansujemy z unijnych pieniędzy, z kolejnej edycji programu "Opolskie kwitnące muzycznie".

Ponieważ nasz gość nie chciał zdradzić zbyt wielu szczegółów imprez okołofestiwalowych, podpytaliśmy go o pomysł na promocję Opola. Jak wyjaśnił, z badań wynika, że Opole jest idealnym miejscem dla turysty weekendowego.

- Dziś turysta - na przykład z województwa śląskiego, bo takich jest bardzo dużo - przyjeżdża do ogrodu zoologicznego - mówi Śmierciak. - Teraz trzeba zrobić wszystko, by namówić go, by został na weekend i zdecydował się na zwiedzanie Opola. Mogą to być trasy śladami festiwali albo ścieżki historyczne, pamiętajmy, że Opole jest starsze niż Kraków, za chwilę będzie obchodził 800-lecie istnienia. Widzę też ogromny potencjał w Aglomeracji Opolskiej, na przykład w JuraParku w Krasiejowie. My możemy promować ich, oni mogą promować Opole.

Nowa ekipa chce też dotrzeć do... mieszkańców Opola, którzy żyją w przekonaniu, że w ich mieście nic się nie dzieje. - To nieprawda - zapewnia nasz gość. - Będziemy kolportowali newslettery i biuletyny z informacjami o imprezach w Opolu.

Posłuchajcie:

Zobacz także

2017-10-13, godz. 10:06, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Witem Pichurskim i komentarz Magdaleny Matyjaszek Wit Pichurski, opolski artysta rzeźbiarz W czwartek znany opolski artysta rzeźbiarz Wit Pichurski pokazał opolanom, za pośrednictwem mediów, model pomnika księcia Kazimierza I Opolskiego, swojego autorstwa, jaki stanie na opolskim… » więcej 2017-09-28, godz. 16:30, Kultura i rozrywka Spotkanie historyczne w muzeum uniwersyteckim Opolski Klub Krajoznawców spotyka się cyklicznie w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK przygotowuje spotkania z opolskimi naukowcami, którzy opowiadają o historii Opola. » więcej 2017-09-24, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Najdłuższa kolorowanka na świecie. W Opolu trwa bicie rekordu Najdłuższa kolorowanka na świecie powstaje w Opolu. Ma 800 metrów długości i ponad 440 metrów kwadratowych powierzchni. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym trwa bicie rekordu Guinnessa na najdłuższą kolorowankę na świecie. » więcej 2017-09-23, godz. 20:30, Wiadomości z regionu Wehikuł czasu w Opolu - ulicami miasta przeszła widowiskowa parada historyczna [ZDJĘCIA] Edmund Osmańczyk, Karol Musioł, Szymon Koszyk czy Alojzy Smolka. To tylko kilka postaci, które zaprezentowały się podczas Wielkiej Parady Historycznej z okazji 800-lecia Opola. » więcej 2017-09-21, godz. 17:04, Patronaty - polecamy Czy pobity zostanie Rekord Guinness'a w największej liczbie osób kolorujących? Okaże się w niedzielę w CWK! Waży ponad 100 kilogramów i ma 800 metrów długości, a to ile osób będzie ją kolorować, to się dopiero okaże. Mowa o wielkiej kolorowance. Cel jest ambitny: ustanowić światowy Rekord Guinness'a w największej liczbie osób kolorujących… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »