Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-08-08, 15:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Potrójny jubileusz. Abp Alfons Nossol świętuje

Ks. abp Alfons Nossol [fot. Wanda Kownacka]
Ks. abp Alfons Nossol [fot. Wanda Kownacka]
Abp Alfons Nossol podczas liturgii
Abp Alfons Nossol podczas liturgii
90. urodziny, 65 lat kapłaństwa i 45 lat sakry biskupiej - Dziś 8 sierpnia emerytowany ordynariusz diecezji opolskiej ks. abp Alfons Nossol świętuje potrójny jubileusz.
Świętuje w rodzinnym gronie, bez udział mediów. Ale my dziennikarze Radia Opole a dokładnie Katarzyna Doros-Stachoń przygotowała radiowy prezent dla szacownego jubilata. Wzięła na spytki jego współpracowników ale nie tylko. Posłuchajmy.

Emerytowany ordynariusz opolskiej diecezji odwiedził w pracy duszpasterskiej wszystkie kontynenty, ale znajdował czas także, by na przykład chrzcić dzieci w regionie. Sprowadził na Opolszczyznę Jana Pawła II, był współtwórcą Uniwersytetu Opolskiego, idei polsko-niemieckiego pojednana. Lista zasług Alfonsa Nossola zajęła by cały magazyn. A czego sobie życzy? Mamy odpowiedź w naszym radiowym archiwum.
Alfons Nossol z archiwum Radia Opole
Abp Alfons Nossol świętuje [autor: Katarzyna Doros-Stachoń]

Zobacz także

2023-07-31, godz. 17:09, RTT - artykuły Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej w Przychodzie Liczy się spryt, dobra taktyka i oko. Jednak co ciekawe podczas tego piłkarskiego turnieju nie nogi są najważniejsze, a ręce, a dokładniej ich siła, bo trzymanie węża strażackiego nie należy do najłatwiejszych zadań. » więcej 2023-07-28, godz. 17:10, RTT - artykuły Kłopoty z parkowaniem przy cmentarzu komunalnym Życie nie znosi próżni. Tak jest w przypadku parkingów w okolicy cmentarza na Półwsi w Opolu. Niecały miesiąc temu na dużym parkingu przy centrum handlowym 'Karolinka' wprowadzono opłatę cztery złote za drugą i każdą kolejną… » więcej 2023-07-28, godz. 17:10, RTT - artykuły Są pieniądze na budowę i remont dróg lokalnych oraz przewozy autobusowe 6 samorządów z terenu województwa opolskiego: Głuchołazy, Kolonowskie, Gorzów Śląski, Turawa, Lewin Brzeski i Grodków, podpisało dziś umowy w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim na realizację zadań z dwóch obszarów. Jednym z nich… » więcej 2023-07-27, godz. 17:12, RTT - artykuły Plany budowy Centrum Zielonej Transformacji podzieliły okolicznych mieszkańców Za niespełna 2 lata przy ulicy Podmiejskiej 69 w Opolu ma ruszyć budowa Centrum Zielonej Transformacji potocznie zwanej spalarnią. Według Zakładu Komunalnego, który będzie zarządzał tym obiektem jest to konieczność, bo w przeciwnym… » więcej 2023-07-27, godz. 17:12, RTT - artykuły Podpisano umowę z wykonawcą, który dokona rozbudowy krapkowickiego szpitala 'Za rok, dwa lub trzy wszyscy będziemy korzystać z nowego szpitala'. Tak w czerwcu mówił Radiu Opole starosta Maciej Sonik o rozbudowie Krapkowickiego Centrum Zdrowia. Dzisiaj (27.07) podpisano umowę z wykonawcą. Chodzi o nowe skrzydło… » więcej
14151617181920
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »