Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-01-26, 19:00 Autor: Marzena Śmierciak

Kontrole maseczek w miejskich autobusach w Opolu. Akcja MZK i policji. "Zdarzają się pasażerowie krnąbrni, a inni okazują skruchę"

Akcja MZK Opole i policji w autobusach [fot. Ewelina Laxy]
Akcja MZK Opole i policji w autobusach [fot. Ewelina Laxy]
Akcja MZK Opole i policji w autobusach [fot. Ewelina Laxy]
Akcja MZK Opole i policji w autobusach [fot. Ewelina Laxy]
Kontrolerzy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu wspólnie z policjantami przypominali dziś (26.01) pasażerom autobusów o obowiązku zasłaniania ust i nosa.
Za brak maseczki w transporcie publicznym grozi nawet 500 złotych mandatu. Dzisiaj (26.01) większego problemu nie było, bo na widok umundurowanych policjantów każdy pasażer używał maseczki. Kiedy jednak tego rodzaju kontroli mundurowych nie ma, to różnie bywa z samodyscypliną pasażerów.
Posłuchaj - relacja Witolda Wośtaka

Zobacz także

2022-06-22, godz. 16:15, RTT - artykuły Sekcja "archeo" pracuje w Kielczy. Odkryli pozostałości XIV-wiecznej wieży rycerskiej Ślady XIV-wiecznej wieży rycerskiej odkopano w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Archeolodzy na początku tygodnia rozpoczęli badania, choć wcześniej niewielkie wzniesienie, znajdujące się nieopodal kościoła, zostało przebadane geora… » więcej 2022-06-21, godz. 16:45, RTT - artykuły Tylko koni żal... Jaka przyszłość klubu jeździeckiego Lewada? Od kilku dni głośno jest o znanym w całym kraju, ale też na świecie - klubie jeździeckim Lewada. » więcej 2022-06-21, godz. 16:30, RTT - artykuły Akcja letnia Radia Opole i NTO - reaktywacja. Dzisiaj byliśmy w Świerczowie Po festiwalowej przerwie wracamy na trasę naszej jubileuszowej wędrówki. Dzisiaj w ramach akcji '70 gmin na 70-lecie Radia Opole' byliśmy w Świerczowie. To właśnie tam razem z NTO ustawiliśmy nasze plenerowe studio i prezentowaliśmy… » więcej 2022-06-20, godz. 16:30, RTT - artykuły "To wielki dzień". Uroczystości z okazji najmłodszego święta w województwie i kraju Dzisiaj po raz pierwszy w historii obchodzimy nowe święto państwowe - Narodowy Dzień Powstań Śląskich. Przypomnijmy, odpowiednią ustawę podpisał prezydent Andrzej Duda w Katowicach - 7 czerwca. » więcej 2022-06-20, godz. 16:15, RTT - artykuły 59. KFPP, czyli lubimy najbardziej to, co już słyszeliśmy 59 Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki powoli przechodzi do historii, ale przecież dzisiaj jeszcze scena alternatywna. » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »