Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-09-13, 19:45 Autor: Marzena Śmierciak

Miody w modzie. "Teraz pszczelarze są w pełni sezonu"

Miód naturalne lekarstwo [fot.M.Matuszkiewicz]
Miód naturalne lekarstwo [fot.M.Matuszkiewicz]
Skutek pandemii, zwykła moda czy wysoka jakość i duży wybór? Miody cieszą się coraz większą popularnością w Polsce, ale mieszkańcy innych państw Europy nadal spożywają go kilkukrotnie więcej. Zwłaszcza jesienią czy zimą upatrujemy w miodzie szansę na lepsze zdrowie.
Od wybuchu pandemii koronawirusa wiele osób szuka sposobu na zdobycie dodatkowej odporności, wybierając właśnie miód.

Wielu pszczelarzy było obecnych wczoraj (12.09) na ekopikniku "Głos mają ryby" w Muzeum Wsi Opolskiej w stolicy regionu. Nasz reporter Witold Wośtak zapytał o właściwości miodu i preferencje klientów.
Posłuchaj - autor Witold Wośtak

Zobacz także

2021-11-02, godz. 22:00, RTT - artykuły Czwarta fala wznosząca. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w kraju Czwarta fala koronawirusa rozpędza się. Tylko od piątku (29.11) liczba pacjentów z COVID-19 hospitalizowanych w szpitalu tymczasowym wzrosła z 45 do 68. Dwanaście osób wymagało wsparcia respiratora. » więcej 2021-11-02, godz. 16:11, RTT - artykuły Śmierć w pandemii - w samotności. Bez ostatniej rozmowy, pożegnania, trzymania za rękę.. Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki to czas, kiedy wspominamy tych, których już z nami nie ma. To także czas refleksji nad życiem, nad przemijaniem. Skłania do tego także pandemia. Wraz z kolejnymi falami koronawirusa coraz więcej… » więcej 2021-11-02, godz. 16:04, RTT - artykuły Za nami wyjątkowy czas wspomnień o bliskich, których już z nami nie ma. Jak minęły uroczystości Wszystkich Świętych? Za nami dzień Wszystkich Świętych, kiedy licznie odwiedzaliśmy groby bliskich, przyjaciół i znajomych. To czas zadumy i wspomnień, który nie skończył się wraz z 1 listopada. Dzisiaj (2.11) bowiem obchodzimy Dzień Zaduszny. » więcej 2021-10-29, godz. 16:00, RTT - artykuły Muzeum Kultury i Dziedzictwa Kresów w Brzegu. Instytucja otrzymała budynek dawnego gimnazjum Kolejny krok w kierunku utworzenia Muzeum Kultury i Dziedzictwa Kresów w Brzegu wykonany. Od dziś (29.10) placówka, która ma być oddziałem tamtejszego Muzeum Piastów Śląskich ma swoją siedzibę. To pochodzące z XVI wieku dawne Gimnazjum… » więcej 2021-10-28, godz. 16:00, RTT - artykuły Porzucone auta znikną z opolskich osiedli? Miasto podnosi karne opłaty Niejednemu mieszkańcowi Opola przeszkadzają i ten problem trzeba rozwiązać. Na prawie każdym osiedlu stoją porzucone samochody, często wraki, bez tablic, zarośnięte chwastami czy przysypane liśćmi. W 2020 roku Straż Miejska w Opolu… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »