Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-08-16, 18:00 Autor: Marzena Śmierciak

Opolska pielgrzymka w drodze na Jasną Górę

Pielgrzymka z Opola na Jasną Górę [fot. Łukasz Fura]
Pielgrzymka z Opola na Jasną Górę [fot. Łukasz Fura]
Pielgrzymka z Opola na Jasną Górę [fot. Łukasz Fura]
Pielgrzymka z Opola na Jasną Górę [fot. Łukasz Fura]
Sprzed parafii św. Jacka w Opolu wyruszyły dziś (16.08) kolejne grupy uczestniczące w 45. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę.
W niedzielę jako pierwsi w wydarzeniu wzięli udział uczestnicy ze strumieni nyskiego i raciborskiego. Teraz przyłączyły się parafie opolskie, a pielgrzymom towarzyszył z mikrofonem Paweł Konieczny. Niektórzy przejdą zaplanowaną dla danej grupy trasę, inni postanowili przemierzyć choć kilkaset metrów. Pielgrzymom towarzyszył biskup Andrzej Czaja.

Dziś (16.08) pątnicy opolscy dotrą do Kamienia Śląskiego, nyscy do Gogolina, raciborscy do Rud, a głubczyccy do Większyc. Jutro do pielgrzymowania włączy się strumień kluczborski.
Posłuchaj relacji - autor Paweł Konieczny

Zobacz także

2021-10-04, godz. 16:18, RTT - artykuły "Był pierwszym wielkim kolarzem na Opolszczyźnie, od niego wszystko się zaczęło". Wspomnienie Franciszka Surmińskiego Franciszek Surmiński, mistrz i legenda kolarstwa, zginął w wypadku samochodowym. Miał 86 lat. » więcej 2021-10-01, godz. 16:00, RTT - artykuły Małe uchatki na wybiegu. Kolejna atrakcja w opolskim zoo Po ponad 3 miesiącach pokazały się światu. Mowa o uchatkach, które od kilku dni możemy zobaczyć w basenie pokazowym w opolskim zoo. Młode na świat przyszły w czerwcu, ale dopiero teraz mogły zażyć kąpieli wśród odwiedzających… » więcej 2021-09-30, godz. 16:00, RTT - artykuły Ostatni dzień spisu powszechnego. Na Opolszczyźnie spisało się 98 procent gospodarstw domowych Dzisiaj (30.09) ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy, także dla osób, które na stałe mieszkają za granicą, a nadal są zameldowane w Polsce. » więcej 2021-09-30, godz. 16:00, RTT - artykuły Trójstronna umowa w sprawie walki z nielegalnym składowaniem niebezpiecznych odpadów Inspektorzy ochrony środowiska wspólnie z policją mają skuteczniej walczyć z mafiami śmieciowymi. To odpowiedź na rosnącą przestępczość związaną z nielegalnym transportem i składowaniem niebezpiecznych odpadów. Zyski z tego… » więcej 2021-09-29, godz. 16:00, RTT - artykuły Sukces lekarzy z opolskiego USK. Usunęli guza nerki Sukces lekarzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Urolodzy i chirurdzy naczyniowi usunęli u pacjentki guza nerki z czopem nowotworowym blokującym żyłę główną dolną do wysokości przepony. To pierwszy taki zabieg w USK… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »