Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-08-06, 16:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

Mamy sierpień, ruszył sezon pielgrzymkowy

Piesza Pielgrzymka Świdnicka na Jasną Górę w Murowie [fot. Paweł Konieczny]
Piesza Pielgrzymka Świdnicka na Jasną Górę w Murowie [fot. Paweł Konieczny]
Piesza Pielgrzymka Świdnicka na Jasną Górę w Murowie [fot. Paweł Konieczny]
Piesza Pielgrzymka Świdnicka na Jasną Górę w Murowie [fot. Paweł Konieczny]
Rozpoczął się sierpień, a wraz z nim sezon pielgrzymek na Jasną Górę. Przez Opolszczyznę przechodzą obecnie reprezentanci aż trzech diecezji: legnickiej, świdnickiej i wrocławskiej.
Większość z pielgrzymek została zorganizowana w formie sztafetowej, ale pątnicy ze Świdnicy zdecydowali na grupowe pielgrzymowanie na całym dystansie. Odbywa się to z zastosowaniem obowiązujących przepisów, według których w wydarzeniu może wziąć udział 300 osób, nie wliczając zaszczepionych. Na przystanek pielgrzymów wybrał się z mikrofonem Paweł Konieczny.

Pielgrzymi ze Świdnicy dotrą na Jasną Górę w niedzielę (08.08). 15 sierpnia na szlak wyruszą natomiast uczestnicy 45. pieszej pielgrzymki opolskiej, która podobnie jak w ubiegłym roku będzie miała formę sztafety.
Mamy sierpień, ruszył sezon pielgrzymkowy [autor: Paweł Konieczny]

Zobacz także

2021-10-26, godz. 16:00, RTT - artykuły Sejmik: apel do Ministerstwa Zdrowia o tarczę dla służby zdrowia Blisko 12 milionów złotych muszą zwrócić opolskie szpitale do Narodowego Funduszu Zdrowia w związku z niewykonaniem zakontraktowanej działalności. Zarząd województwa oraz prowadzący te placówki mówią - nie było na to żadnych… » więcej 2021-10-25, godz. 16:00, RTT - artykuły Za tydzień Wszystkich Świętych. Spory ruch na cmentarzach Tydzień pozostał do dnia Wszystkich Świętych. Na opolskich cmentarzach widać już spory ruch odwiedzających groby bliskich. Trwa porządkowanie nagrobków i pierwsze zakupy kwiatów i zniczy. Niestety, w tym roku jest znacznie drożej… » więcej 2021-10-25, godz. 16:00, RTT - artykuły Remont DW 411 w Głuchołazach. Utrudnienia w ruchu jeszcze w tym tygodniu W najbliższą środę (27.10) rozpocznie się remont ulicy Wrocławskiej w Głuchołazach - to fragment drogi wojewódzkiej nr 411. Wykonawca prace rozpocznie od zrywania starej nawierzchni, co będzie oznaczać dla kierowców spore utrudnienia… » więcej 2021-10-22, godz. 16:15, RTT - artykuły Meble, gazety, folie, butelki, a nawet... buty. Sezon grzewczy uznajemy za otwarty Straż Miejska w Opolu zaczyna wzmożone kontrole, a jeśli paliwo w piecu jest niedozwolone - trzeba liczyć się z mandatami. » więcej 2021-10-21, godz. 15:59, RTT - artykuły Zamiast światełka w tunelu jest.... woda. Czy jest hydrologiczny problem na budowie centrum Opole Wschodnie? Jednym z elementów budowanego centrum przesiadkowego Opole Wschodnie jest przejazd poprowadzony poniżej poziomu terenu i właśnie tam zauważono, że zbiera się woda. » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »