Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-07-26, 15:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Płonie zboże, płoną słomy. Wraz ze żniwami rośnie liczba pożarów na polach

Pożar zboża koło Chróściny Nyskiej [Fot.Daniel Klimczak]
Pożar zboża koło Chróściny Nyskiej [Fot.Daniel Klimczak]
Z jednej strony ulewne ale krótkie deszcze ale z drugiej upały. Do tego - żniwa w pełni. I mamy scenariusz gotowy. Mnożą się pożary na polach.
Zbożna na pniu, siana, ściernisk i maszyn. Tylko wczoraj strażacy czterokrotnie wyjeżdżali do takich akcji. Za każdym razem wymagają one zadysponowania wielu zastępów. I niosą za sobą ryzyko poważnych strat dla rolników. Czy da się temu zapobiec? Temat drążyła Agnieszka Pospiszyl.


Widząc pożar na polu należy jak najszybciej poinformować o tym zarówno rolnika, jak i służby ratunkowe dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112.
Wraz ze żniwami rośnie liczba pożarów na polach [autor: Agnieszka Pospiszyl]

Zobacz także

2021-09-09, godz. 20:45, RTT - artykuły Symboliczne klucze do bram miasta uroczyście wręczone. W stolicy regionu ruszyło święto osób niepełnosprawnych Mają marzenia, chcą pracować i czuć się potrzebnymi, bo jak słusznie podkreślają - są tacy sami jak inni. Stolicą regionu przez dwa dni będą zarządzać osoby niepełnosprawne. Na placu Wolności rozpoczęły się XX Opolskie Dni… » więcej 2021-09-09, godz. 16:05, RTT - artykuły Światowy Dzień FAS. Specjaliści apelują: w ciąży nie ma bezpiecznej dawki alkoholu Do picia alkoholu w ciąży przyznaje się nawet 30% Polek. A każdego roku rodzi się prawie 8 tysięcy dzieci z poalkoholowymi uszkodzeniami płodu. Tak wynika z corocznego raportu przygotowywanego przez Rzecznika Praw Dziecka. Dziś (09.09)… » więcej 2021-09-08, godz. 15:30, RTT - artykuły Kierowcy! Pamiętajcie o korytarzu życia Opole tonie w korkach, nie lepiej jest na opolskim odcinku A4, gdzie trwają remonty. I ... do końca października trzeba liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Niestety. Jak wskazują statystyki ostatnich tygodni - notujemy większą liczbę… » więcej 2021-09-07, godz. 15:45, RTT - artykuły Rośnie liczba przypadków koronawirusa. Czy widać to już w regionie? Mamy prawie o połowę więcej niż przed tygodniem nowych przypadków koronawirusa w kraju. W magazynie reporterów Radia Opole dziś sprawdzamy czy w szpitalu tymczasowym widać zwiększony ruch. Powiemy też jak w opolskich szkołach działać… » więcej 2021-09-06, godz. 16:00, RTT - artykuły Kędzierzyńscy medycy uratowali rękę 44-latka ze Śląska Sukces medyków z Kędzierzyna-Koźla. Lekarze z tamtejszego szpitala powiatowego uratowali rękę 44-latka. » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »