Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-06-14, 16:15 Autor: Cezary Puzyna

Jedzie pociąg z daleka... i w końcu się zatrzymał w Goszczowicach

fot. Piotr Wójtowicz
fot. Piotr Wójtowicz
Przez lata nie mogli wsiąść do pociągu. Ale się doczekali. Na stacji Goszczowice dzisiaj zatrzymał się długo wyczekiwany skład osobowy.
Mieszkańcy nie będą już musieli dojeżdżać do innych miejscowości, by skorzystać z transportu kolejowego.

O to dobrodziejstwo zabiegano od lat dziewięćdziesiątych - a sprawa nie była prosta. Najpierw twierdzono, że nasyp nie pozwala na utworzenie peronu, a gdy ostatecznie go wybudowano to sprawy formalne uniemożliwiły korzystanie z przystanku.

Najważniejsze, że się udało. Dzisiejsza uroczystość zgromadziła dzisiaj na stacji kilkudziesięciu mieszkańców tej miejscowości. Na peronie przygotowano poczęstunek - było też przecięcie wstęgi.
Goszczowice

Zobacz także

2021-08-02, godz. 14:18, RTT - artykuły Wakacje za półmetkiem 7 utonięć, 530 pijanych kierowców i 11 ofiar, który zginęły w wypadkach drogowych - to bilans pierwszej połowy wakacji w regionie. Statystyki nie napawają optymizmem, stoją za tymi liczbami przede wszystkim dorośli. » więcej 2021-08-01, godz. 10:30, RTT - artykuły Czwarta fala koronawirusa? Eksperci coraz głośniej o niej mówią To, że dojdzie do czwartej fali zakażeń koronawirusem - zdaniem specjalistów - jest pewne. Na razie ciężko im określić, na kiedy dokładnie przypadnie szczyt zachorowań, ale malejące zainteresowanie szczepieniami przeciw COVID-19… » więcej 2021-07-31, godz. 11:59, RTT - artykuły Kolejarze przypominają, jak bezpiecznie przejechać przez tory. "Biorąc pod uwagę masę pociągu i samochodu, to raczej auto nie ma szans" Ignorowanie znaków przed przejazdami kolejowymi to prowokowanie tragedii! Kolejarze w piątek (30.07) przy rogatkach na Alei Przyjaźni w Opolu w ramach kampanii 'Bezpieczny przejazd' ostrzegali, że rutyna i ignorowanie ostrzeżeń to najczęstsza… » więcej 2021-07-30, godz. 15:22, RTT - artykuły Balony latają nad Paczkowem i okolicą. Trwa tam powietrzna rywalizacja kilkunastu załóg w ramach Pucharu Polski Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do Paczkowa powrócił Balonowy Puchar Polski. » więcej 2021-07-29, godz. 20:00, RTT - artykuły Problematyczne skutery wodne na Jeziorze Nyskim Nie wszyscy wypoczywający nad Jeziorem Nyskim są w stanie pogodzić swoje interesy. Część z nich narzeka na zbyt duży hałas i niebezpieczeństwo, które stwarzają - jak mówią niektórzy wędkarze czy plażowicze - nieodpowiedzialni… » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »