Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-06-14, 16:15 Autor: Cezary Puzyna

Jedzie pociąg z daleka... i w końcu się zatrzymał w Goszczowicach

fot. Piotr Wójtowicz
fot. Piotr Wójtowicz
Przez lata nie mogli wsiąść do pociągu. Ale się doczekali. Na stacji Goszczowice dzisiaj zatrzymał się długo wyczekiwany skład osobowy.
Mieszkańcy nie będą już musieli dojeżdżać do innych miejscowości, by skorzystać z transportu kolejowego.

O to dobrodziejstwo zabiegano od lat dziewięćdziesiątych - a sprawa nie była prosta. Najpierw twierdzono, że nasyp nie pozwala na utworzenie peronu, a gdy ostatecznie go wybudowano to sprawy formalne uniemożliwiły korzystanie z przystanku.

Najważniejsze, że się udało. Dzisiejsza uroczystość zgromadziła dzisiaj na stacji kilkudziesięciu mieszkańców tej miejscowości. Na peronie przygotowano poczęstunek - było też przecięcie wstęgi.
Goszczowice

Zobacz także

2021-08-06, godz. 16:00, RTT - artykuły Kolejna pod RCKiK - bo jest szansa na długi wolny weekend? Za czym kolejka ta stoi? Pytają przejeżdżający ulicą Kośnego w Opolu. Ogonek ustawia się przed regionalną stacją krwiodawstwa. Zwykle w lato dawców brakuje. A tu taka niespodzianka. No to szukamy przyczyny. Witold Wośtak. » więcej 2021-08-06, godz. 15:30, RTT - artykuły Do peronu w prawo, w lewo, potem prosto! Zamieszanie na opolskim dworcu PKP Pamiętacie państwo scenę z kultowego Misia mistrza Barei, gdzie odprowadzający babcię na samolot wnuk czyta, że najbliższy czynny taras widokowy znajduje się we Wrocławiu. Otóż w Opolu - mamy poniekąd podobnie. » więcej 2021-08-06, godz. 06:24, RTT - artykuły Nieproszony gość na posesjach w Domecku Nieproszony gość na prywatnych posesjach i nocne szczekanie psów, które alarmują swoich właścicieli. Tak w skrócie wyglądała ubiegła noc mieszkańców Domecka. » więcej 2021-08-05, godz. 16:00, RTT - artykuły Opolskie Smaki mają się dobrze! W taki dzień jak dziś, gdy za oknem pada, kropi albo leje częściej zaglądamy do lodówki. I dlatego w magazynie zaglądamy do Opolskiej Lodówki, czyli sprawdzamy smaki, nasze regionalne. » więcej 2021-08-05, godz. 15:30, RTT - artykuły Dom Kata w Paczkowie nieczynny! Kolejny zabytek, który wymaga pilnej naprawy Kolejna z paczkowskich atrakcji wyłączona z użytkowania. Tym razem chodzi o dom kata, którego stan zagraża bezpieczeństwu odwiedzających. » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »