Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-11-26, 15:04 Autor: Marzena Śmierciak

Jaka będzie lokalizacja basenu odkrytego w Brzegu? Gorąca dyskusja na sesji

Ratusz w Brzegu - sala rajców [fot. Daniel Klimczak]
Ratusz w Brzegu - sala rajców [fot. Daniel Klimczak]
Mimo, że za oknami robi się coraz zimniej, obrady brzeskiej rady miasta podgrzała dziś (26.11) dyskusja o letnim basenie. Choć mieszkańcy od lat nie są zgodni co do tego, który z pomysłów należy realizować, grupa radnych złożyła dziś wniosek o włączenie do porządku obrad prac nad uchwałą intencyjną, mającą na celu wskazanie władzom miasta, by te skupiły się na rozbudowie obecnej krytej pływalni, a nie budowie od podstaw nowego letniego obiektu.
Nieco wcześniej do akcji wkroczyli także społecznicy, którzy powołali komitet obywatelski mający na celu budowę basenu wraz z infrastrukturą towarzysząca przy ulicy Korfantego. Z reprezentantami każdej z koncepcji rozmawiał nasz reporter Daniel Klimczak.
Posłuchaj

Zobacz także

2021-01-20, godz. 14:13, RTT - artykuły Szpital w Kędzierzynie-Koźlu już nie tylko dla pacjentów z COVID-19 Od dzisiaj (20.01) szpital w Kędzierzynie-Koźlu wznowił przyjęcia pacjentów, którzy nie są zarażeni koronawirusem. Placówka będzie działać w systemie hybrydowym. » więcej 2021-01-20, godz. 08:00, RTT - artykuły Wspierają, kształcą, rehabilitują i aktywizują osoby z niepełnosprawnościami. Mija 30 lat od założenia fundacji DOM z Opola Od 30 lat pomagają w rehabilitacji dzieci i dorosłych z porażeniem mózgowym. Fundacja DOM założona przez małżeństwo Teresy i Kazimierza Jednorogów z Opola świętuje jubileusz. Początkowo organizacja miała być wsparciem dla około… » więcej 2021-01-19, godz. 19:30, RTT - artykuły Grunt to profilaktyka i wczesne wykrycie zagrożenia. Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy Tylko profilaktyka, badanie i wizyty u lekarza mogą uchronić kobiety po 25. roku życia przed zachorowaniem na jeden z najczęstszych nowotworów. Mowa o raku szyjki macicy. Co roku wykrywany jest u około 3000 kobiet, a 1700 z nich umiera… » więcej 2021-01-19, godz. 14:48, RTT - artykuły Szczepienia przeciw SARS-CoV-2 w DPS-ach. Jak przebiega akcja w regionie? W Domach Pomocy Społecznej rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 pensjonariuszy i personelu palcówek. Z pierwszej dawki szczepionki dziś skorzystali m.in. mieszkańcy DPS-u w Kluczborku. » więcej 2021-01-19, godz. 09:55, RTT - artykuły Ferie zimowe się skończyły, biała, mroźna zima - nie. Podsumowanie ostatnich zimowych dwóch tygodni Tegoroczne ferie zimowe inne niż zwykle. Nie było wyjazdów, kolonii i obozów. Większość zajęć dla dzieci, które miały ograniczone możliwości wyjazdów była organizowana w formie półkolonii i z zachowaniem reżimów sanitarnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »