Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2020-09-07, 15:00 Autor: Bogusław Kalisz

Koronawirus w DPS w Gierałcicach. "Pracujemy w trybie koszarowym"

DPS Gierałcice [fot. Witold Wośtak]
DPS Gierałcice [fot. Witold Wośtak]
Kolejne grupowe zakażenie koronawirusem w woj. opolskim. 28 potwierdzonych badaniami przypadków zachorowania na COVID-19 stwierdzono u podopiecznych i personelu Domu Pomocy Społecznej w Gierałcicach w powiecie kluczborskim. - Sytuacja jest pod kontrolą, pracujemy w systemie koszarowym - zapewnia dyrekcja placówki.
Na 10 dni część pracowników zamieszkała w DPS, a po tym czasie zmienią ich kolejni opiekunowie. Osoby zakażone są oddzielone od pozostałej części podopiecznych. Wszystkie pomieszczenia są często wietrzone. Klamki, poręcze i inne powierzchnie regularnie dezynfekowane. Wojewoda opolski i starosta kluczborski zapewniają o niezwłocznym udzieleniu wsparcia w razie potrzeby. Nie ma decyzji o przewożeniu osób chorych na odziały zakaźne opolskich szpitali.
koronawirus w DPS

Zobacz także

2020-05-07, godz. 15:00, ROD - artykuły Kolejki czytelników przed miejską biblioteką w Opolu. Placówka była zamknięta kilka tygodni Po kilku tygodniach przerwy z powodu pandemii koronawirusa działalność wznowiła Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Na razie można korzystać ze zbiorów siedziby głównej. Dzisiaj rano (07.05) przed budynkiem przy ul. Minorytów uformowała… » więcej 2020-05-07, godz. 15:00, ROD - artykuły Cytrusek w Opolu: 30 procent stoisk zamkniętych, klientów mało Targowisko Cytrusek w Opolu działa, ale zamkniętych jest ponad 30 procent stoisk. Z powodu epidemii najniższe obroty notują sprzedawcy odzieży, którym obroty spadły o 90 procent. Nieco większe utargi mają sprzedawcy warzyw i owoców… » więcej 2020-05-06, godz. 16:00, ROD - artykuły Drugie laboratorium wykonujące testy na koronawirusa W szpitalu zakaźnym w Kędzierzynie-Koźlu działa już laboratorium wykonujące testy na koronawirusa. To drugie takie miejsce w regionie, po Opolu. Koszt powstania i wyposażenia laboratorium to 750 tys. zł, które szpitalowi przekazała… » więcej 2020-05-06, godz. 15:00, ROD - artykuły Odmrażanie gospodarki w Nysie. Ruszyło miejskie targowisko Mieszkańcy Nysy od dziś (06.05) mogą ponownie robić zakupy na tak zwanym targowisku bułgarskim, czyli na stadionie Stali. Władze miasta przypominają o zachowaniu bezpieczeństwa i zasad sanitarnych - czyli o noszeniu maseczek i odstępach… » więcej 2020-05-06, godz. 15:00, ROD - artykuły 200 kilometrów do i z pracy. Mieszkańcy z powiatu głubczyckiego apelują o otwarcie przejść granicznych Polski z Czechami Mieszkańcy gminy Branice domagają się otwarcia przejścia granicznego w Wiechowicach. Kilkaset osób z tego terenu pracuje w Czechach. Teraz, aby dojechać do miejsca zatrudnienia muszą pokonać około 200 kilometrów w obie strony, ponieważ… » więcej
440441442443444445446
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »