Radio Opole » Kreatorzy rzeczywistości » Rozmowy z gośćmi programu

Rozmowy z gośćmi programu

2016-12-31, 11:00

Dr hab. Marek Chyliński o gatunkach dziennikarskich

Marek Chyliński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marek Chyliński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Wyróżniamy cztery główne rodzaje gatunków dziennikarskich: informacja, komentarz, felieton i reportaż. Na ten temat z drem hab. Markiem Chylińskim, medioznawcą z Uniwersytetu Opolskiego rozmawiała Justyna Krzyżanowska. Naszego gościa pytamy m.in. o charakterystykę poszczególnych gatunków, ich rozwój na przestrzeni lat, a także kierunek, w którym będą zmierzać tradycyjne gatunki medialne funkcjonując w nowych mediach.
2016-12-29, 11:30

Tomasz Turba o blogu tturba.pl

Tomasz Turba [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Turba [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Turba, na co dzień koordynator serwisu informatycznego Radia Opole, który z pasji prowadzi technicznego bloga tturba.pl . Na początku naszej rozmowy pytamy, dlaczego akurat taka tematyka blogowania skoro blogosfera zazwyczaj kojarzy się z treściami lżejszymi, takimi gotowanie czy podróże. W drugiej części rozmowy naszego gościa pytamy m.in. o to, ile czasu poświęca na prowadzenie swojego bloga. Z Tomaszem Turbą rozmawiała Justyna Krzyżanowska.
2016-12-27, 10:30

Filip Hubrych o blogu „Byle do przodu”

Filip Hubrych [fot. Justyna Krzyżanowska]
Filip Hubrych [fot. Justyna Krzyżanowska]
Blogosfera się rozrasta, często integrując się z innymi mediami. Przykładem tego jest blog, a właściwie kanał na Facebooku „Byle do przodu” prowadzony przez Filipa Hubrycha. Profil poświęcony jest podróżom na motocyklu – tym dalszym i tym bliższym. Do tej pory nasz gość wraz z kolegą odwiedził już wybrzeże chorwackie, Bałkany w tym głównie Albanię, ale także Czechy czy Węgry. W planach mają także Rumunię. Właśnie o tych podróżach z blogerskim akcentem z Filipem Hubrychem rozmawiała Justyna Krzyżanowska.
2016-12-18, 11:00

Bogusław Feliszek: o prawdzie na portalach społecznościowych i tryumfie Trumpa

Ireneusz Prochera i Bogusław Feliszek [fot.Justyn Krzyżanowska]
Ireneusz Prochera i Bogusław Feliszek [fot.Justyn Krzyżanowska]
Jak to się stało? W tym prostym pytaniu, które formułowane jest w ostatnich tygodniach na różne sposoby zawiera się istota zaskoczenia, jakim dla amerykańskich mediów (nie tylko!), stała się wygrana Donalda Trumpa w wyścigu do Białego Domu. W mediach pojawiają się najróżniejsze teorie na temat tego, czemu obecny prezydent-elekt zawdzięcza wygraną. O tym m.in. Ireneusz Prochera rozmawiał z byłym dziennikarzem, a obecnie ekspertem komunikacji kryzysowej, konsultantem PR oraz trenerem medialnym Bogusławem Feliszkiem.
2016-12-12, 10:37

Dr Kamilla Biskupska o fotografii i mediach społecznościowych

Dr Kamilla Biskupska [fot. Wanda Kownacka]
Dr Kamilla Biskupska [fot. Wanda Kownacka]
Zarówno w mediach drukowanych, jak i tych istniejących w sieci, zdjęcia odgrywają coraz większą rolę, a niektórzy biją na alarm, że spychają słowo pisane na margines sieciowego życia. Co tkwi u podłoża tej miłości do obrazków? Dlaczego w sieci wszyscy chcą mówić, a niewielu chce słuchać? Ireneusz Prochera rozmawia z dr Kamillą Biskupską, z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Opolskiego.
2016-12-01, 12:00

Marta Mandżak-Matusek i Ania Siodmok o kulisach pracy nad blogiem "Damy Rady"

Marta Mandżak-Matusek i Ania Siodmok, autorki bloga "Damy Rady" [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marta Mandżak-Matusek i Ania Siodmok, autorki bloga "Damy Rady" [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marta Mandżak-Matusek i Ania Siodmok od kilku miesięcy prowadzą wspólnie blog „Damy Rady”, czyli – jak same piszą o swoim wspólnym dziecku – „Witajcie w Damy Rady – blogu poświęconym zapomnianej sztuce bycia Damą, która daje sobie radę”. Skąd taki pomysł na nazwę bloga? Wyjaśnia Ania Siodmok. Z naszymi gośćmi rozmawiała Justyna Krzyżanowska.
2016-11-28, 12:00

Dr Bartłomiej Machnik o kradzieży tożsamości w mediach społecznościowych i współczesnym uzależnieniu od internetu

Bartłomiej Machnik [fot. Justyna Krzyżanowska]
Bartłomiej Machnik [fot. Justyna Krzyżanowska]
W rozmowie z drem Bartłomiejem Machnikiem poruszyliśmy m.in. wątki kradzieży tożsamości w mediach społecznościowych oraz współczesnego uzależnienia od internetu i świata wirtualnego. Mówiliśmy także o tym, co wspólnego mają ze sobą media społecznościowe i papierosy. Badacza nowych mediów zapytaliśmy także o dystans komunikacyjny między nadawcą i odbiorcą w internecie – czy różni się od tego w tradycyjnym modelu komunikacyjnym? Poruszyliśmy także wątek prowadzenia fałszywych kont w mediach społecznościowych – czy jest zjawiskiem często spotykanym w świecie polityki. Z drem Bartłomiejem Machnikiem rozmawiała Justyna Krzyżanowska.
2016-11-23, 12:00

Red. Roman Młodkowski o dziennikarstwie ekonomicznym i wiedzy Polaków

Roman Młodkowski podczas debaty w Kędzierzynie-Koźlu [fot.Agnieszka Pospiszyl]
Roman Młodkowski podczas debaty w Kędzierzynie-Koźlu [fot.Agnieszka Pospiszyl]
Roman Młodkowski jest dziennikarzem, managerem mediów i niezależnym konsultantem. Był redaktorem naczelnym i twórcą TVN CNBC, a także dyrektorem działu serwisów biznesowych TVN. Agnieszka Pospiszyl rozmawiała z red. Młodkowskim m.in. o tym, skąd bierze się niechęć Polaków do rozmowy o pieniądzach?
2016-11-19, 12:00

Patryk Suliga o zarabianiu na prowadzeniu kanału na YouTube

Patryk Suliga [fot. Justyna Krzyżanowska]
Patryk Suliga [fot. Justyna Krzyżanowska]
Patryk Suliga, początkujący i zapalony YouTuber z Opola, który na co dzień pracuje w Parku Naukowo-Technologicznym opowiedział nam, jak to jest z tym zarabianiem na YouTube: na czym da się zarobić i jakie to są kwoty? Naszego gościa zapytaliśmy także o próbę oceny środowiska polskich YouTuberów – na ile współpracują, a na ile rywalizują? Z Patrykiem Suligą rozmawiała Justyna Krzyżanowska.
2016-11-15, 12:00

Kasia i Nikodem Jacuk o blogu „Tanie Podróżowanie”

Kasia i Nikodem Jacuk, autorzy bloga "Tanie Podróżowanie" [fot. Justyna Krzyżanowska]
Kasia i Nikodem Jacuk, autorzy bloga "Tanie Podróżowanie" [fot. Justyna Krzyżanowska]
Kasia i Nikodem Jacuk od kilku lat podróżują po całym świecie. Zwiedzili już prawie całą Europę. Byli także w Gruzji, Maroku, Wietnamie i Indonezji, a to wszystko… za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jak to robią? O tym wszystkim piszą na swoim blogu „Tanie Podróżowanie”, który można znaleźć także na Facebooku pod adresem „Blog Kasi i Nikodema o tanim podróżowaniu”. Z Kasią i Nikodemem Jacuk rozmawiała Justyna Krzyżanowska.
1234567

Zobacz także

2016-12-31, godz. 11:00 Dr hab. Marek Chyliński o gatunkach dziennikarskich Wyróżniamy cztery główne rodzaje gatunków dziennikarskich: informacja, komentarz, felieton i reportaż. Na ten temat z drem hab. Markiem Chylińskim, medioznawcą… » więcej 2016-12-29, godz. 11:30 Tomasz Turba o blogu tturba.pl Tomasz Turba, na co dzień koordynator serwisu informatycznego Radia Opole, który z pasji prowadzi technicznego bloga tturba.pl . Na początku naszej rozmowy… » więcej 2016-12-27, godz. 10:30 Filip Hubrych o blogu „Byle do przodu” Blogosfera się rozrasta, często integrując się z innymi mediami. Przykładem tego jest blog, a właściwie kanał na Facebooku „Byle do przodu” prowadzony… » więcej 2016-12-18, godz. 11:00 Bogusław Feliszek: o prawdzie na portalach społecznościowych i tryumfie Trumpa Jak to się stało? W tym prostym pytaniu, które formułowane jest w ostatnich tygodniach na różne sposoby zawiera się istota zaskoczenia, jakim dla amerykańskich… » więcej 2016-12-12, godz. 10:37 Dr Kamilla Biskupska o fotografii i mediach społecznościowych Zarówno w mediach drukowanych, jak i tych istniejących w sieci, zdjęcia odgrywają coraz większą rolę, a niektórzy biją na alarm, że spychają słowo… » więcej 2016-12-01, godz. 12:00 Marta Mandżak-Matusek i Ania Siodmok o kulisach pracy nad blogiem "Damy Rady" Marta Mandżak-Matusek i Ania Siodmok od kilku miesięcy prowadzą wspólnie blog „Damy Rady”, czyli – jak same piszą o swoim wspólnym dziecku – „Witajcie… » więcej 2016-11-28, godz. 12:00 Dr Bartłomiej Machnik o kradzieży tożsamości w mediach społecznościowych i współczesnym uzależnieniu od inter… W rozmowie z drem Bartłomiejem Machnikiem poruszyliśmy m.in. wątki kradzieży tożsamości w mediach społecznościowych oraz współczesnego uzależnienia… » więcej 2016-11-23, godz. 12:00 Red. Roman Młodkowski o dziennikarstwie ekonomicznym i wiedzy Polaków Roman Młodkowski jest dziennikarzem, managerem mediów i niezależnym konsultantem. Był redaktorem naczelnym i twórcą TVN CNBC, a także dyrektorem działu… » więcej 2016-11-19, godz. 12:00 Patryk Suliga o zarabianiu na prowadzeniu kanału na YouTube Patryk Suliga, początkujący i zapalony YouTuber z Opola, który na co dzień pracuje w Parku Naukowo-Technologicznym opowiedział nam, jak to jest z tym zarabianiem… » więcej 2016-11-15, godz. 12:00 Kasia i Nikodem Jacuk o blogu „Tanie Podróżowanie” Kasia i Nikodem Jacuk od kilku lat podróżują po całym świecie. Zwiedzili już prawie całą Europę. Byli także w Gruzji, Maroku, Wietnamie i Indonezji… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »