Radio Opole » Geoskarby

Artykuły

2014-09-29, 10:50

Podsumowanie

W ramach podsumowania naszego krótkiego, acz arcyciekawego cyklu "Opolskie Skarby Geologiczne", zapraszamy do zapoznania się z relacją ze spotkania podsumowującego cały projekt, na którym była m.in. prezentowana gra komputerowa, o której wspominaliśmy w naszej audycji.

2014-09-25, 13:48

Gra komputerowa

Zapraszamy do wysłuchania materiału o stworzonej w ramach projektu "Geoskarby" gry komputerowej. Polecamy również samą grę: www.gra.annaland.pl

2014-07-24, 11:09

Młodzi naukowcy w Krasiejowie

Dzieci pod okiem naukowców szukały kości dinozaurów. W ramach projektu "GEOskarby" realizowanego przez dwie lokalne grupy działania – Stowarzyszenia Krainy św. Anny i Krainy Dinozaurów we współpracy z Uniwersytetem Opolskim uczniowie kilkunastu opolskich szkół mogli poznawać pracę geologów i paleontologów. Prelekcje i warsztaty dla nich przygotowali naukowcy z Uniwersytetu Opolskiego.

Przenieśmy się zatem do Krasiejowa, gdzie te szczególne lekcje – mimo wakacji – się odbyły. Posłuchaj:

Agnieszka Wawer Krajewska (oprac. WK)

2014-07-24, 11:08

Odkryj GEOskarby naszego regionu

Mało kto wie, że w województwie opolskim można znaleźć prawdziwe skarby… skarby geologiczne. Dwie lokalne grupy działania: Stowarzyszenia Krainy św. Anny i Krainy Dinozaurów postanowiły odkryć to, co jeszcze nie jest odkryte. A dokładnie postanowiły pokazać, to co do tej pory odkrywają i doceniają jedynie naukowcy.

W ramach projektu "GEOskarby" przygotowywana jest wraz z Uniwersytetem Opolskim gra komputerowa, dzięki której będzie można najpierw w świecie wirtualnym, później rzeczywistym odszukać ciekawe pod względem geologicznym miejsca naszego regionu. Posłuchaj:

Dodajmy, że gra zostanie zaprezentowana po raz pierwszy na pikniku geologicznym "Spotkanie na wulkanie" w Górze Św. Anny 23 sierpnia. Będziemy tam z mikrofonem Radia Opole.

Agnieszka Wawer Krajewska (oprac. WK)

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »