Radio Opole » Radiowy Radar Rocka » Felietony » Kaiser Chiefs nagrywają płytę i zapowiadają pierwsze…
2018-09-23, 11:05 Autor: Jacek Rudnik

Kaiser Chiefs nagrywają płytę i zapowiadają pierwsze koncerty na 2019 r.

Kaiser Chiefs - Everyday I Love You Less and Less
Kaiser Chiefs potwierdzili, że wydadzą niebawem nową płytę, a będą ją promować na długiej trasie koncertowej na Wyspach Brytyjskich.

Pochodzący z Leeds weterani brzmienia indie następcę krążka 'Stay Together' z 2016 roku wydadzą ponownie w swojej macierzystej agencji Polydor.

- Odsłaniamy wreszcie karty, komponujemy i koncertujemy, tak jak zawsze koncertujemy. Podpisujemy nowy kontrakt, nagrywamy nowy krążek, a jak się już ukaże, to pewnie tak jak zwykle powiemy, że jest najlepszy z dotychczasowych – mówi lider Ricky Wilson.


Grupa na razie nie chce określać, jakiego brzmienia możemy się spodziewać po zorientowanym bardziej na pop krążku ‘Stay Together‘.

- Zobaczymy jak to się poukłada, nie mamy jakiegoś szczególnego planu, a w wytwórni nie ma też zwykle żadnych wytycznych, robimy swoje - mówią członkowie Kaiser Chiefs.
Około 20 koncertów w Wielkiej Brytanii zaplanowano na styczeń i luty 2019 roku.
Za wcześnie, by mówić o występach w innych częściach Europy, przyjdzie na to czas po zakończeniu pierwszej serii występów, kiedy będzie jasne, czy efekty najnowszej sesji spodobają się publiczności.

Kaiser Chiefs, przypomnę, funkcjonują na scenie od mniej więcej 20 lat, a na koncie mają sporo znaczących dokonań, np. kapitalne radiowo single "I Predict A Riot" oraz 'Everyday I Love You Less and Less' z wydanego przed 13 laty krążka 'Employment', czy szalenie popularny także w naszych rozgłośniach radiowych "Ruby" (numer 1 brytyjskiej listy singli), pochodzący z podwójnie platynowej na Wyspach płyty "Yours Truly, Angry Mob', a wydanej w 2007 roku.

Cudne jest to, że występujący w sześcioosobowym składzie zespół trudno jest jednoznacznie sklasyfikować, a najczęściej przykładane im łatki to indie rock, post-punk revival, czy najbardziej chyba pojemna w naszym wyobrażeniu - nowa fala.

Od lat są mocno rozpoznawalnym filarem brytyjskiej fonografii, świetni warsztatowo, atrakcyjni na koncertach – zawodowcy, na których nowe pomysły zdecydowanie warto czekać.

Zobacz także

2018-11-08, godz. 07:45 Z nową płytą na horyzoncie The Cure wydłużają trasę na 2019 rok W ramach koncertów wystąpią też blisko nas na festiwalach Kolory Ostravy oraz HURRICANE w Scheessel i SOUTHSIDE niedaleko Tuttlingen w Niemczech. Robert… » więcej 2018-11-04, godz. 09:47 Nirvana nie wyklucza 'okazjonalnych' występów w hołdzie dla Cobaina - To delikatna sprawa, nie można tego traktować jedynie w kategoriach rutynowego koncertu - mówi Dave Grohl. Razem z Kristem Novoselicem przyznają, że są… » więcej 2018-10-30, godz. 07:36 2 listopada nowa płyta Prodigy i od razu trasa koncertowa The Prodigy wydali właśnie drugiego singla ze swojej nowej siódmej płyty ‘No Tourists’. Nagranie ‘Light Up The Sky’ to zgrabnie opracowany dubstep… » więcej 2018-10-19, godz. 08:41 Reedycja poszerzonego 'Białego Albumu' The Beatles już w listopadzie W listopadzie ukaże się reedycja dziewiątej płyty The Beatles 'The White Album', z której pochodzą 'klasyczne' dokonania czwórki z Liverpoolu, jak chociażby… » więcej 2018-10-15, godz. 08:47 Co dalej z Soundgarden? - Zdecydowanie chcielibyśmy spróbować - mówią członkowie Soundgarden pytani , czy po śmierci Chrisa Cornella będą jeszcze nagrywać i koncertować. Kim… » więcej 2018-10-11, godz. 08:07 White Lies przygotowani na piątą płytę i wystąpią z nią także w Polsce White Lies zdradzili wreszcie więcej informacji o swojej piątej płycie i pokazali w rozgłośniach radiowych pierwsze nagranie 'Time To Give’. - Rozpoczyna… » więcej 2018-10-06, godz. 10:15 Rekordowe wpływy z koncertów Coldplay - na trasę wrócą dopiero w 2021 Bardzo popularne w rozgłośniach radiowych nagrania, znakomite koncerty i efekt - godne pozazdroszczenia wpływy na konto członków grupy Coldplay. Prowadzona… » więcej 2018-10-02, godz. 08:58 Jack White z koncertami w Polsce Po raz pierwszy amerykański artysta zdecydował się na zagranie w Polsce nie jednego, a aż czterech koncertów w ramach promocji najnowszej płyty „Boarding… » więcej 2018-09-28, godz. 09:15 Wolf Alice zwycięzcami Mercury Music Prize 2018 Wolf Alice okazali się zwycięzcami prestiżowej Mercury Music Prize za swój drugi krążek - ‘Visions Of A Life’. Ceremonia finałowa odbyła się (20.09)… » więcej 2018-09-23, godz. 11:05 Kaiser Chiefs nagrywają płytę i zapowiadają pierwsze koncerty na 2019 r. Kaiser Chiefs potwierdzili, że wydadzą niebawem nową płytę, a będą ją promować na długiej trasie koncertowej na Wyspach Brytyjskich. Pochodzący z Leeds… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »