Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 czerwca 2024 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Spotkanie z Janem Groegerem z Solidaris Brass, który opowie o wybudowanym niedawno Centrum Muzyki "Manui" w parafiach misyjnych ks. Marka Sobotty w Papui Nowej Gwinei. Centrum Muzyki "Manui" to szkoła muzyczna i studio nagrań. Zespół Solidaris Brass rozkochał miejscową ludność w muzyce. Wspólne polsko-papuaskie muzykowanie było prawdziwą ucztą duchową.
Egzotyczne głosy i rytmy nagrane przez angielskiego kompozytora, etnografa i producenta muzycznego Davida Fanshawe. Podczas dziesięcioletniej podróży przez wyspy Pacyfiku, która rozpoczęła się w 1978 roku, zebrał kilka tysięcy godzin rodzimej muzyki i udokumentował muzykę i tradycje ustne Polinezji, Mikronezji i Melanezji.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

18:00 PUBLICYSTYKA W RADIU OPOLE
Dokładnie 7 lat temu Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu zmieniło swoją nazwę, stając się Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym. Czy zmiana szyldu przyniosła także nową jakość w leczeniu opolskich pacjentów? Jakie plany na dalszy rozwój ma największy szpital w regionie? Czy opolska opieka zdrowotna nadąża za potrzebami starzejącego się społeczeństwa i dlaczego w naszym województwie nie wykonuje się przeszczepów? Między innymi o to zapytamy dyrektora USK w Opolu Dariusza Maderę.

W programie nie zabraknie także polityki. We wtorek radni sejmiku regionu udzielili absolutorium i wotum zaufania zarządowi województwa, choć w dyskusji nie brakowało krytyki wobec władz regionu. Jak na te negatywne opinie patrzy były członek zarządu województwa Antoni Konopka i czy jak przebiegają rozmowy na temat powrotu PSL-u do ścisłego kierownictwa regionu? O to w środowe popołudnie zapytamy jedynego reprezentanta "Ludowców" w opolskim sejmiku.

Do słuchania od 18:00 do 19:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo:

daniel.klimczak@radio.opole.plTa strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »