Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 maja 2024 roku

23:00 GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY
W audycji "Gorączka piątkowej nocy" usłyszymy smaczną fuzję disco-popu z domieszką funkowo-soulowych wpływów. Pojawi się m.in. debiutująca artystka Nia Smith, która zachwyciła publiczność swoim najnowszym singlem, oprócz tego wspominać będziemy kultowy krążek Marvina Gaye wydany w maju 1971 roku, który na zawsze zmienił muzykę.

Do słuchania od 23:00 do 01:00 zaprasza Agnieszka Kurenda-Szmit. Do autorki można napisać tu: agnieszka.kurenda-szmit@ radio.opole.pl

7:00 WEEKEND Z RADIEM OPOLE
Trochę publicystyki, trochę edukacji i rozrywki – z dużą dawką pobudzającej i poprawiającej nastrój muzyki, by weekend był jak najbardziej udany. W audycji rozmowy poruszające tematykę codziennego życia mieszkańców regionu, wypoczynku i rekreacji. Audycja służąca rzetelnemu ukazywaniu różnorodności wydarzeń i zjawisk.

W audycji także:
7:35-7:52 Blok bezpłatnych audycji wyborczych
8:15 Obieżyświat – Barbara Tyslik

O korzyściach, które czerpiemy obcując z drzewami, a także o znaczeniu drzew w krajobrazie miasta oraz jak chronić nasze zielone skarby i jakimi gatunkami drzew warto ubogacać miejskie tereny, będziemy dziś informować.

Ponadto dlaczego miejscem radiowego zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczej wybrany został plac Św. Sebastiana w Opolu – wyjaśni doktor nauk przyrodniczych z Instytutu Inżynierii Środowiska i Biotechnologii Uniwersytetu Opolskiego, Elżbieta Gołąbek, która prowadzi badania m.in. obejmujące znaczenie i zastosowanie roślin w architekturze krajobrazu.

Po emisji magazynu jego dźwiękowy zapis, wraz ze zdjęciami, zostanie udostępniony na stronie internetowej Radia Opole w zakładce Obieżyświat.

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »