Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 maja 2024 roku

23:00 WE WSZYSTKICH DŹWIĘKACH TY...
W audycji Katarzyna Puma Piasecka opowie o autorskim projekcie "Opole śpiewa przeboje", który będziemy mogli usłyszeć 1-go czerwca na opolskim rynku w ramach wydarzeń okołofestiwalowych. Oprócz wspólnego śpiewania z publicznością przeboju „Autostop” Katarzyna Puma Piasecka zaprosiła do współpracy opolskich muzyków: Girls on Fire, Magdalenę Meg Krzemień, Żanetę Plotnik - Krumpitez, Patrycję Błach, Krzysztofa Pumę Piaseckiego, Jarosława Wasika, Jareckiego i Grzegorza Markockiego. W koncercie wystąpi również Chór Politechniki Opolskiej pod dyr. Ludmiły Wocial i studio Metro, Akademia Musicalu i Muzyki Rozrywkowej "Cool Music School".

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zaprasza Żaneta Plotnik-Krumpietz. Do autorki można napisać tu: zaneta.plotnik@radio.opole.pl

18:00 PUBLICYSTYKA W RADIU OPOLE
Wschodnia granica Polski będzie lepiej chroniona - to jeden z wniosków płynących z ostatniego wystąpienia w sejmie ministra obrony narodowej, wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza. Bezpieczeństwo kraju ma zostać wzmocnione także poprzez zmiany w Wojskach Obrony Terytorialnej, czy dofinansowaniu działalności służb specjalnych. Politycy zapowiadają kolejne rozliczenia. W tym tygodniu do prac skierowany został wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa NBP. Podobne zapowiedzi słyszymy też wobec przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W ostatnich dniach spierano się także o symbole religijne i finansowanie Kościoła, co zdaniem części komentatorów może stanowić wstęp do kampanii prezydenckiej. W regionie natomiast trudny czas przeżywają pracownicy walcowni rur w Zawadzkiem, która ma wkrótce zakończyć działalność. Miedzy innymi tym kwestiom przyjrzymy się w piątkowe popołudnie.

Do słuchania od 18:00 do 19:00 zapraszają Daniel Klimczak i Ireneusz Prochera. Z autorami można kontaktować się mailowo:

daniel.klimczak@radio.opole.pl

ireneusz.prochera@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »