Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 kwietnia 2024 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Muzyka Tadeusza Bairda jest przeniknięta niezwykle silnie pierwiastkiem lirycznym, który przejawia się najwyraźniej w rozwiniętej melodyce jego utworów. One są w najpiękniejszym tego słowa znaczeniu śpiewne. Jest utwór Tadeusza Bairda, w którym wszystkie wymienione cechy jego muzyki występują równocześnie i w całej okazałości. Są to przejmująco piękne 4 Sonety miłosne do słów Williama Szekspira w przekładzie Macieja Słomczyńskiego na baryton i orkiestrę, napisane w 1956 roku. III Symfonia F-dur op. 90, to symfonia Johannesa Brahmsa. Utwór powstał latem 1883 roku w Wiesbaden, prawie sześć lat po ukończeniu II Symfonii. III Symfonia to pięcioczęściowa symfonia skomponowana w latach 1988-1995 przez Krzysztofa Pendereckiego.

Do słuchania w każdą środę od 22:05 do północy zaprasza Marzena Mielcarek. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

16:00 MAGAZYN EKONOMICZNY. Popołudniówka Radia Opole
Zakład Aktywności Zawodowej Fundacji DOM w Opolu obchodzi 20-lecie swej działalności. O zadaniach na teraz, o planach na przyszłość - porozmawiamy z Moniką Kawą, zastępcą kierownika ZAZ-u.

W programie także podsumowanie raportu przygotowanego przez stowarzyszenie Szlachetna Paczka, z którego wynika, że Polska to kraj paradoksów, gdzie praca nie zawsze zapewnia godne życie, a między najbogatszymi, a najbiedniejszymi rejonami istnieje przepaść finansowa.

Posłuchaj rozmów na podstronie Magazynu ekonomicznego.

Do słuchania od 16:00 do 18:00 zaprasza Agnieszka Wawer-Krajewska. Z autorką można się kontaktować pisząc tu: agnieszka.wawer-krajwska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »