Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 kwietnia 2024 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Mahmoud Ahmed – etiopski muzyk pochodzący z ludu Gurage. Początkowo podejmował się w życiu różnych prac - był pucybutem oraz tzw. "złotą rączką" w Arizona Club, gdzie spotykała się po godzinach orkiestra gwardii przybocznej cesarza Hajle Syllasiego. Beth Orton – brytyjska piosenkarka muzyki folk. Laureatka nagrody Brit Awards w kategorii „Best British Female”. Beth znana jest z łączenia elementów folku z electronicą. Na długo zanim powstał i skrystalizował się termin "world music”, Ross Daly był jednym z artystów, którzy fascynowali się łączeniem różnych tradycji. Irlandczyk, który dzieciństwo spędził podróżując po świecie, od prawie 40 lat mieszka i tworzy na Krecie.

Do słuchania w każdy wtorek od 23:05 do 01:00 zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

16:00 MAGAZYN EKONOMICZNY. Popołudniówka Radia Opole
2024 rok przynosi nowe możliwości wsparcia dla przedsiębiorców w zakresie pozyskania bezzwrotnych dotacji, kredytów ekologicznych, wsparcia transformacji cyfrowej mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Na co dokładnie przedsiębiorcy mogą liczyć? O to spytamy Ziemowita Grygierczyka, który będzie jednym z prelegentów konferencji na temat wsparcia firm Opolszczyzny.

"Zrównoważeni. 20 lat przeszłości. 20 lat przyszłości." - to hasło projektu realizowanego przez Uniwersytet WSB Merito w Opolu. A porozmawiamy o nim z Dominiką Adamczak z tejże uczelni.

Posłuchaj rozmów na podstronie Magazynu ekonomicznego.

Do słuchania od 16:00 do 18:00 zaprasza Agnieszka Wawer-Krajewska. Z autorką można się kontaktować pisząc tu: agnieszka.wawer-krajwska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »