Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 kwietnia 2024 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Przybliżenie historii działalności Zespołu Ludowego Górniacy, jednego z najstarszych zespołów folklorystycznych działających na terenie województwa podkarpackiego, służy pogłębieniu więzi z rodzimą tradycją, a także upowszechnianiu wiedzy o własnym dziedzictwie. Podstawą większości utworów, które znalazły się na "Muzikaim" Kapeli Brodów są badania samego Witka Brody, ale także zapisy Oskara Kolberga. Najsłynniejszy XIX-wieczny etnograf nie poświęcił odrębnego tomu muzyce żydowskiej, a nieliczne takie motywy – według Brody kilkanaście – są u niego rozproszone. Pojedyncze utwory z tej płyty pochodzą ze zbiorów Instytutu Sztuki PAN, Andrzeja Bieńkowskiego, Fiłareta Kołessy i Piotra Piszczatowskiego.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zaprasza Jacek Mielcarek.

16:00 MAGAZYN EKONOMICZNY. Popołudniówka Radia Opole
Korki w miastach stają się coraz większą trudnością, dlatego polskie firmy szukają sposobów na ich zmniejszenie. Jednym z pomysłów są... bezzałogowe taksówki pasażerskie. Kiedy takie pojazdy mogłyby się pojawić w naszym kraju? O tym już po 16:00. W programie powiemy także o cenach opolskich mieszkań i domów na rynku wtórnym oraz porozmawiamy z Moniką Salawą, księgową, która na TikToku edukuje przedsiębiorców np. w kwestii zmian w odprowadzaniu podatku VAT.

Posłuchaj rozmów na podstronie Magazynu ekonomicznego.

Do słuchania od 16:00 do 18:00 zaprasza Iwona Tokarska. Z autorką można się kontaktować pisząc tu: iwona.tokarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »